Офіси банків замінять мобільні телефони


Офіси банків замінять мобільні телефони

У США готуються до запуску кілька сервісів, які значно спростять процедуру грошових переказів: тепер для цього буде досить дізнатися номер стільникового телефону або адресу електронної пошти одержувача, а зробити трансакцію можна з власного мобільного. Причому подібна система буде безпечнішою від онлайн-банкінгу.

Жителям США більше не треба буде витрачати час у пошуках найближчого терміналу, коли необхідно терміново переказати гроші. Як пише видання BusinessWeek, в 2010 році в Сполучених Штатах відбудеться масовий запуск сервісів, який дозволить відправляти та отримувати грошові суми, користуючись адресою електронної пошти або номером стільникового телефону.

Переломний момент

Згідно з дослідженням, проведеним компанією Mercatus, зараз 14% американців у віці від 26 до 34 років використовують мобільний телефон для оплати товарів і послуг. У минулому році таких людей було в два рази менше. За словами керуючого партнера Merkatus Роберта Хеджеса, це "переломний момент", а слідом за молоддю нові технології завоюють довіру більш вікової аудиторії.

Що обрати?

Користувачам буде з чого обирати. Власний сервіс представить низка фінансових організацій спільно з платіжною системою CashEdge. Зараз ця компанія обслуговує великі фінансові інститути, а річний обіг коштів у рамках цієї системи перевищує $ 50 млрд. Компанія MasterCard уклала партнерську угоду з Obopay, який фінансує Nokia, а Visa готує сервіс мобільних платежів у співпраці з US Bancorp, якій належить шостий за розмірами банк США US Bank

А система інтернет-платежів PayPal вже відкрила сервіс, що дозволяє відправляти та отримувати гроші за допомогою мобільного телефону. Передбачалося, що PayPal буде зручним інструментом платежів для учасників онлайн-аукціону eBay, але пізніше з'ясувалося, що система платежів може бути набагато більш вигідним бізнесом, ніж організація торгів в інтернеті.

Безпечніше від комп'ютера

Головне новаторство таких розробок в тому, що ідентифікація людини в таких платіжних системах відбувається за номером стільникового телефону або адресою електронної пошти. А управління коштами на своєму рахунку здійснюється за допомогою SMS.

Виникає логічне запитання, наскільки така технологія є безпечною, адже, наприклад, в інтернеті крадіжка даних про банківські рахунки перетворилася на величезну проблему, а отримання конфіденційної інформації навіть отримало спеціальну назву - фішинг. Втім, фахівці вважають, що мобільний банкінг відносно безпечний.

Управляти рахунком з мобільного телефону набагато безпечніше, ніж зі стаціонарного комп'ютера, тому що стільникові мережі набагато складніше зламати, вважає аналітик Javelin Strategy & Research Роберт Вамосі. На даний момент для безпечного доступу до банківських послуг з мобільного телефону широко застосовується технологія одноразових паролів, який користувач повинен запитувати у банку при проведенні будь-якої операції.

В Україні багато банків пропонують послуги мобільного SMS-банкінгу, але часто під цим поняттям ховається розсилка повідомлень про стан рахунку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua