Будівельні компанії по всьому світу відновлюються після кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Будівельні компанії по всьому світу відновлюються після кризи

Нерухомість
931
Як великі, так і менш значні представники будівельного сектора у всьому світі поступово відновлюються від кризи. До таких висновків дійшли консультанти та аудитори KPMG, пише РБК daily. Причому більшість компаній вижили без будь-якої держпідтримки.
Майже дві третини будівельних компаній (64%), що взяли участь в опитуванні KPMG, чекають істотного збільшення свого прибутку вже до середини наступного року. "Судячи з усього, будівельний сектор зміг пережити всі економічні негаразди. Приблизно половина опитаних нами компаній зараз вийшла на докризовий обсяг замовлень і заробляє не менше, ніж, наприклад, ще рік тому", - заявила РБК daily глава британського департаменту будівництва в KPMG Фіона Макдермотт.
Правда, прибуток цей дається сектору дуже важко. Переважна більшість респондентів (73%) зазначила, що в нинішніх умовах вони змушені приділяти значно більше уваги ризик-менеджменту. Найбільшу небезпеку для компаній зараз становлять ризики, пов'язані з оцінкою тендерних пропозицій.
Один з найцікавіших висновків доповіді KPMG: бізнес майже не покладається на підтримку з боку держави. Лише 15% опитаних компаній погодилися з тим, що заходи підтримки економіки, що вживаються владою, в цілому і будівельного сектора, зокрема, істотно поліпшать кон'юнктуру ринку наступного року. Найбільш оптимістичними виявилися представники Азійсько-Тихоокеанського регіону: тут позитивний ефект від держпідтримки бачать 85% респондентів. У Північній і Південній Америці таких оптимістів вже 61%. А песимістів найбільше в Європі, Африці і на Близькому Сході (55%).
Впевненість в майбутньому з боку азіатських будівельних компаній дозволяє їм зараз активніше витрачати гроші на пошук кращих фахівців. Так, майже половина організацій регіону готова платити надбавки для залучення висококваліфікованих працівників. Представники інших країн виявилися куди менш щедрими в цьому відношенні - переплачувати за якість готові лише 16-17% компаній сектора.
Дослідження показало, що будівельні компанії виявилися досить лояльними до своїх співробітників в період кризи. Зберегти всі робочі місця удалося кожному третьому забудовникові. А ті, хто не зміг пережити спад без скорочення штату, намагалися в першу чергу звільняти "білі комірці".
Не було в галузі, запевняють в KPMG, і повсюдного зменшення зарплат - на це пішли лише 22% респондентів. "Компанії роками набирали висококваліфікований штат співробітників і тепер дуже не хочуть відпускати їх. Це не схоже на економічні спади минулих періодів, коли скорочення мали повсюдний характер", - вважає пані Макдермотт.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас