"Газпром" готовий стати ексклюзивним постачальником зрідженого природного газу в Сингапур — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" готовий стати ексклюзивним постачальником зрідженого природного газу в Сингапур

154
"Газпром" готовий стати ексклюзивним постачальником зрідженого природного газу в Сингапур. Таку заяву зробили представники двох сторін в процесі зустрічі ділових кіл Росії та Сингапуру з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим.
"В майбутньому "Газпром" почне постачання енергоносіїв для Сингапуру, і ми постараємося забезпечити йому ексклюзивні права, коли закінчиться наша співпраця з British Gas", - заявив на діловій зустрічі президент Сингапурської компанії Keppel Чу Чао Бенг.
Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв назвав це повідомлення "хорошим знаком". За його словами, у "Газпрому" вистачить об'ємів зрідженого природного газу для постачань в Сингапур і в регіон в цілому.
"Газпрому" доведеться на рівних конкурувати з іншими компаніями. Деталі майбутньої угоди під час офіційної зустрічі озвучені не були. "Що стосується об'ємів, то це комерційна таємниця. Поки йдуть навіть не переговори, а консультації", - заявив Олександр Медвєдєв.
Офіс в Сингапурі "Газпром" вже підготував. Його дочірня компанія, зареєстрована в Сингапурі, "Газпром Маркентинг Ентрейдинг" розпочинає свою роботу на початку 2010 року.
"В 2010 році ми приступаємо в Сингапурі до маркетингових і трейдингових операцій. І те, що я почув про закінчення ексклюзивного контракту на постачання зрідженого природного газу з British Gas, - це хороший знак", - радів Медвєдєв у Сингапурі.
На базі Сингапурського торгівельного маркетингового майданчика російська компанія вивчатиме можливості постачань дв Індію, Китай, Корею, Японію.
Російські аналітики скептично поставилися до планів "Газпрому" стати монополістом на Сингапурському ринку ЗПГ. "Сингапур вже відносно давно отримує газ у вигляді ЗПГ. І для того, щоб російська компанія стала ексклюзивним постачальником, всі колишні контракти або повинні завершитися, або мають бути скасовані, що дуже малоймовірно", - сказав BFM.ru головний аналітик ІК "Велес Капітал" Дмитро Лютягін.
Скоріше за все, мова йде про обсяги постачань до 5-6 млн тонн зрідженого газу, вважає експерт. Проте це довгострокові плани, і вони здійснюватимуться після 2015, а то і 2020 року, припускає Дмитро Лютягін.
Експерти не бачать в "Газпромі" прямої вигоди і для Сингапуру. На думку аналітика ІФД "Капітал" Віталія Крюкова, ціни ЗПГ від російського виробника будуть не нижчі середньоринкових. "Газпром" не може продавати газ за низькими цінами: собівартість постачань і собівартість виробництва ЗПГ дуже висока, за цими параметрами концерн програє практично всім крупним виробникам ЗПГ.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас