Президент Азербайджану: Невирішеність транзитних питань є головною перешкодою для реалізації проекту Nabucco — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Президент Азербайджану: Невирішеність транзитних питань є головною перешкодою для реалізації проекту Nabucco

Енергетика
149
Невирішеність транзитних питань є головною перешкодою для реалізації проекту Nabucco, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Болгарії Георгієм Пирвановим в Софії.
"Для реалізації проекту Nabucco необхідно вирішити низку важливих питань. В першу чергу, необхідна ресурсна база. Вона є", - сказав І.Алієв. Він зазначив, що Азербайджан має в своєму розпорядженні великі запаси газу і зацікавлений в експорті своїх ресурсів за різними маршрутами. "Іншим важливим моментом є вирішення транзитного питання. На жаль, ми до цих пір не змогли зробити жодних кроків в цьому напрямку. Невирішеність транзитних питань є, по суті, основною перешкодою для реалізації проекту Nabucco", - підкреслив президент закавказької республіки.
Напередодні Болгарія та Азербайджан уклали міжурядову угоду про постачання азербайджанського газу з Каспійського регіону. Підписаний меморандум передбачає постачання до Болгарії понад 1 млрд куб. м "блакитного палива", починаючи з 2011 р. або 2012 р. Азербайджанський газ транспортуватиметься до Болгарії через майбутнє відгалуження сполучного трубопроводу Туреччина-Греція-Італія (ITGI).
Nabucco - проектований магістральний газопровід довжиною 3,3 тис. км. в обхід Росії з Центральної Азії до країн Європейського союзу, перш за все, до Австрії і Німеччини. Його проектна потужність - 26-32 млрд куб. м газу на рік.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас