Посол: Третій транш МВФ Україна отримала із грошей Японії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Посол: Третій транш МВФ Україна отримала із грошей Японії

Казна та Політика
459
Надзвичайний і повноважний посол України в Японії Микола Кулінич говорить, що третій транш Міжнародного валютного фонду наданий Україні за рахунок грошей, переданих Японією.
Про це посол повідомив в інтерв'ю “Лівий берег”.
Зокрема, він зазначив, що Японія також переживає кризу, “проте, якщо ви потрапите до Японії, то цього зовсім не відчуєте - створиться враження, що ви знаходитеся в найбільш процвітаючій країні світу. 15 років стабільні ціни. Скільки я пам'ятаю себе в Японії, вони не змінювались. Інфляція - 1-4 % за рік. Хоча зросло безробіття, оскільки масово скоротили велику кількість тимчасових робітників, які працювали неповний робочий день. Це соціальна напруга вилилася в те, що ліберал-демократів усунули від влади. Зараз японці дуже складно формують бюджет 2010 року, оскільки вже сформований новий уряд, який ріже навіть бюджет 2009 років. Але в цілому в суспільстві не такий панічний настрій, як було півроку тому”.
За словами Кулінича, “інша важлива річ, яку ми не розуміємо: криза - світова, тому індивідуально з неї вийти ніхто не може. 1929 рік показав, що це неможливо. Японія першою зробила той жест, який ми лише зараз можемо оцінити: у лютому вони передали до Міжнародного валютного фонду 100 млрд. доларів додаткового добровільного внеску, аби через міжнародний валютний інститут підтримати економіки, які зараз деградують”.
“Я можу сказати офіційно: третій транш Міжнародного валютного фонду - це японські гроші. Ми отримали офіційний прес-реліз Міністерства фінансів, що кошти, які пішли до України третім траншем, - сформований пакет за рахунок грошей, переданих Японією. Вони нам обіцяли допомогти через міжнародні організації - вони обіцянку виконали. Це люди слова”, - зазначив Кулінич.
Міжнародний валютний фонд в листопаді 2008 року прийняв рішення про надання Україні дворічної програми кредитування stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол. і надав перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. дол.
12 травня 2009 року до України надійшло 2,8 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФ.
В серпні був виділений третій транш в обсязі 3,3 млрд. дол.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас