УКБС закликає В.Ющенка підписати закон відносно подолання фінансової кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

УКБС закликає В.Ющенка підписати закон відносно подолання фінансової кризи

453
Український кредитно-банківський союз (УКБС) закликає Президента України Віктора Ющенка підписати закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання фінансової кризи". Про це говориться в листі гарантові Конституції від керівництва асоціації "Український кредитно-банківський союз", повідомляє прес-служба УКБС.
На думку експертів асоціації, цей закон дозволить підвищити ефективність антикризових заходів, створити умови для відновлення економічної стабільності в державі, не допустити подальшої девальвації гривні і захистити пріоритет економічної безпеки України. Закон, спрямований на відновлення кредитування економіки, передбачає обмеження відтоку валюти з країни, захист інтересів населення і бізнесу, подолання кризи довіри до банківської системи.
"Закон спрямовано на зміцнення національної грошової одиниці шляхом істотного зменшення спекулятивного тиску на гривню, обмеження відтоку валюти з країни і підвищення довіри до банківських вкладів в національній валюті. Значна частина його положень є компромісним вирішенням проблем, що існують на сьогодні, у відносинах кредитор-позичальник, - зазначає генеральний директор УКБС Галина Оліфер. - Він максимально збалансує інтереси як позичальників (юридичних і фізичних осіб), так і кредиторів, а також передбачає щорічне зменшення частини основного непогашеного боргу, реструктуризацію кредитів з врахуванням фінансового становища позичальників. Ці аргументи сприяли тому, що за ухвалення закону ще в червні 2009 р. проголосувала конституційна більшість - 362 народні обранці, але закон не був своєчасно поданий на підпис Президента".
УКБС зазначає, що станом на 1 жовтня 2009 р. золотовалютні резерви НБУ скоротилися на 30%, дефіцит іноземної валюти в результаті збільшення платежів з імпортних контрактів і скорочення експортних надходжень вже становить близько 1 млрд дол. Одночасно більше чверті запланованої прибуткової частини бюджету України в 2009 р. (а це понад 8 млрд дол.) знаходиться поза межами України як валютна виручка.
Експерти УКБС вважають, що в Україні необхідно вводити обов'язковий продаж валютної виручки експортерами, як в більшості країн, і скорочувати терміни її повернення з метою забезпечення стабільності валютних надходжень до країни, утримання курсу національної грошової одиниці і запобігання руйнівним для економіки країни наслідкам її девальвації.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас