Financial Times: Євросоюзу час визначитись із Україною — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Financial Times: Євросоюзу час визначитись із Україною

4485
"Всі щасливі сусіди Євросоюзу схожі між собою, а всі нещасливі нещасливі по-своєму, і в першу чергу це стосується України. Що може зробити ЄС, аби гарантувати щасливий фінал саги про Україну, відмінний від "Анни Кареніної" Льва Толстого?" - пише Тоні Барбер в The Financial Times.
Глобальна фінансова криза завдала удару по українській економіці, поглибивши політичну конкуренцію, яка паралізує політику і створює враження нескінченної нестабільності.
"Помаранчева революція" не змогла викоренити корупцію, котра процвітає в українському діловому світі, особливо в енергетичному секторі. Після січневої газової кризи український уряд майже нічого не зробив, аби досягти прозорості в цій сфері.
Всі ці складнощі пояснюють, чому ЄС не бажає давати Україні навіть незначної обіцянки, що колись її запросять до блоку. Але Євросоюз все більше відчуває, що не може більше собі дозволити відносини з цією країною розвиватись як прийдеться, пише автор статті.
Дехто вважає, що вирішальним моментом з точки зору відносин України і ЄС стануть президентські вибори 17 січня. Якщо вони будуть недостатньо вільними і демократичними, іміджу України в очах ЄС буде завдано катастрофічного удару.
В України є друзі в ЄС, але і політичні лідери України, і Євросоюз повинні докласти зусиль, аби чаша терезів схилилася в потрібний бік, зазначає автор.
За матеріалами:
Inopressa
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас