Дослідження: Українці витратять на Новий рік та Різдво в середньому по 2,5 тис. грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дослідження: Українці витратять на Новий рік та Різдво в середньому по 2,5 тис. грн

255
Середньостатистичний українець витратить на подарунки, продукти і розваги в новорічні і різдвяні свята приблизно 2,5 тис. грн., що на 300 грн. перевищує показник минулого року.
До таких висновків дійшли фахівці аудиторсько-консультаційних компаній, що входять до міжнародного об'єднання Deloitte Touche Tohmatsu, провівши дослідження споживчих настроїв жителів 18 країн Європи, США і ПАР напередодні новорічних і різдвяних свят 2009/10.
Згідно з отриманими даними, на подарунки середньостатистичний українець витратить близько 1,2 тис. грн., на продукти для святкового столу - близько 850 грн., на розваги - приблизно 450 грн.
При цьому найбільш популярними подарунками, які українці планують зробити членам родини і друзям, стали косметика і парфумерія, прикраси для інтер'єру і солодощі. У країнах Євросоюзу найбільш популярним дарунком визнана книга.
Дослідження також показало, що українці в поточному році відмовляються від "імпульсивних" покупок і планують купувати товари і продукти переважно українського виробництва, що говорить, на думку партнера компанії "Делойт енд Туш ЮСК" (Київ) Вікторії Чорновол, про те, що споживач у зв'язку з кризою почав купувати менш дорогі товари і здолав неприйняття до вітчизняного продукту.
Крім того, 52% опитаних мають намір купувати продукти і подарунки в супермаркетах, тоді як 51% респондентів повідомили, що робитимуть покупки і на ринках.
На думку менеджера "Делойт енд Туш ЮСК" Олександра Черінька, це говорить про збільшення частки так званого "нецивілізованого" роздробу відносно супермаркетів.
В дослідженні взяло участь більше 700 осіб у віці від 18 до 65 років через інтернет-анкетування, 80% з яких жителі Харкова, Києва, Львова, Одеси, Миколаєва, Дніпропетровська, Донецька і Сум.
ЗАТ "Делойт енд Туш ЮСК" входить в об'єднання Deloitte Touche Tohmatsu і надає послуги у сфері аудиту, оподаткування, управлінського і фінансового консультування в Україні.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас