Ринок акцій РФ завершив торги зниженням індексів після прогнозу ОПЕК про світовий попит — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ринок акцій РФ завершив торги зниженням індексів після прогнозу ОПЕК про світовий попит

Фондовий ринок
130
Ринок акцій РФ, який велику частину дня торгувався в плюсі разом зі світовими фондовими майданчиками, завершив торги зниженням індексів після прогнозу ОПЕК про світовий попит на сировину в поточному році.
За підсумками дня індекс ММВБ опустився до 1316,19 пункту (-0,5%), індекс РТС - до 1434,45 пункту (-0,18%); ціни більшості "фішок" на біржах знизилися на 0,2-2,9%.
Ф’ючерс на індекс РТС знизився до базового активу на 9,6 пункту, що свідчить про помірно негативний настрій гравців.
Краще ринку в середу виглядали акції телекомів на повідомленнях ЗМІ, що прем'єр-міністр РФ Володимир Путін підтримав базовий варіант реорганізації "Связьінвесту", вже схвалений радою директорів телекомунікаційного держхолдингу. Путін погодився з пропозицією віце-прем'єра Сергія Іванова, який очолює урядову комісію з транспорту і зв'язку, про реорганізацію "Связьінвесту" шляхом об'єднання міжрегіональних компаній зв'язку (МРК) з "Ростелекомом" (РТС: RTKM). За цим варіантом реорганізація має завершитися до травня 2011 року.
Подорожчали акції "Ростелекому" (+1,2% звичайні і +4,3% "префи" на ФБ ММВБ), в "другому ешелоні" - папери "Північно-Західного телекому" (РТС: SPTL) (+6,9%), "Волгателекому" (РТС: NNSI) (+7,9% звичайні і +10,2% "префи"), "Уралсвязьінформу" (РТС: URSI) (+9,4% і 7,3% відповідно).
Також підвищився курс акцій "Полюс Золото" (РТС: PLZL) (+2,5%, до 1746,99 крб.), що перевищили річні максимуми і рівнів травня, що досягли, минулого року на тлі зльоту цін на золото до нових рекордів (+1,2%, до $1116 за тройську унцію).
Подешевшали папери "Газпрому" (РТС: GAZP) (-1,2% на ФБ ММВБ), ВТБ (РТС: VTBR) (-2,9%), "Лукойлу" (РТС: LKOH) (-0,6%), "Норнікелю" (РТС: GMKN) (-1%), "Газпром нафти" (РТС: SIBN) (-0,6%), Сбербанку Росії (РТС: SBER) (-0,4%), "Роснафти" (РТС: ROSN) (-0,2%), "Сургутнафтогазу" (РТС: SNGS) (-2,3%), "Татнафти" (РТС: TATN) (-2,6%).
Європейські індекси до вечора скоротили приріст до 1% (індекс FTSE додав 1%), торги в США почалися із зростання індикаторів, причому індекс S&P 500 досяг максимуму за 13 місяців.
Підтримку Європі надали дані по безробіттю у Великобританії за жовтень, що перевищили очікування: число громадян країни, які одержують допомогу з безробіття, збільшилося на 12,9 тис. осіб, що є мінімальним зростанням з квітня 2008 року, експерти чекали зростання на 20 тис.
Крім того, зростання світових фондових майданчиків було підтримане хорошими даними про економіку Китаю і Японії.
Між тим, фіксацію прибутку на російському ринку викликали новини від ОПЕК, яка трохи підвищила прогноз попиту на 2009 рік - до 84,3 млн барелів на добу (б/д), що на 1,4 млн б/д нижче рівня 2008 року і на 0,08 млн б/д вище попереднього прогнозу.
Після виходу прогнозу ОПЕК тиск на нафту збільшився, проте відчутного просідання не вийшло через ослаблення долара і новин з Китаю, який збільшив зарубіжні закупівлі нафти практично до рекорду (чистий імпорт нафти склав у жовтні майже 19 млн тонн, або 4,5 млн барелів на добу, що є другим за величиною показником за історію країни).
Ціна грудневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI до вечора в середу коштувала $79,98 за барель (+0,4%). В четвер вплив на динаміку нафти зроблять дані Міненерго США про запаси палива минулого тижня.
У вівторок нафта подешевшала на тлі ослаблення урагану "Іда", що дозволило нафтокомпаніям відновити видобуток у Мексиканській затоці.
На думку аналітика компанії "NetTrader.ru" Богдана Зварича, після пробиття індексом ММВБ рівня 1315 пунктів ринок увійшов до області попередньої середньострокової консолідації. Якщо буде продовжено висхідний рух, то найближчим часом можна чекати тестування рівня 1375 пунктів, який є верхньою межею консолідації, і спроб встановлення нових річних максимумів. Якщо ж індексу не вдасться закріпитися вище 1315 пунктів, можна чекати зниження ринку в район 1150-1170 пунктів, вважає він.
За словами начальника аналітичного відділу ІК "Церіх Кепітал Менеджмент" Миколи Подльовських, торги в середу виявилися безідейними.
Ціни на нафту знов "стукалися" об рівень в $80 за барель, але після зниження напередодні приблизно від того ж рівня зростання цін вже не сприймається так само беззастережно позитивно. Світові ринки теж підростали, але тут зростання теж було сумнівне. Долар продовжували тіснити по всіх напрямах (курс долара провалювався нижче позначки $1,5 за євро). За заявою глави Світового банку Роберта Зелліка, вже в наступному десятилітті китайський юань може стати альтернативою долару США.
Російський ринок практично весь день перебував у комі, динаміки цін практично не було. Денні обсяги торгів на ММВБ були приблизно в півтора рази нижче середніх значень за останній місяць. Відкіт цін під завісу торгівлі визначив невеликий підсумковий мінус по індексах, відзначає Подльовських.
Тим не менше, на думку аналітика, "відстоювання" ринку створює потенціал для подальшої істотної динаміки. Судячи з того, як поводиться ринок в США, кращим напрямом для нашого ринку є покупки, а значить, сьогоднішнє відстоювання можна розглядати як акумуляція сил для подальшого ривка вгору, вважає він.
За оцінкою начальника відділу продажів ІФ "Олма" Дмитра Лобанова, в середу багато трейдерів вважали за краще відкласти виставляння заявок на покупку до появи яких-небудь інформаційних приводів. "Бурхливої реакції не викликали ні сприятливі дані по безробіттю у Великобританії, ні вихід валютної пари євро/долар за позначку $1,5 (ослаблення долара можна сприймати як ознаку збільшення схильності інвесторів до прийняття ризику)", - відзначає він.
"Бики" не змогли скористатися становищем, що склалося, у вигляді наявності ліквідності й позитивних настроїв після рішення G20 продовжувати підтримувати економіку стимулюючими заходами, а також відсутністю макроекономічної статистики, яка могла б зіпсувати інвестиційний фон. Внаслідок чого ринок так і залишився біля рівня 1315 пунктів за індексом ММВБ", - констатує аналітик компанії "NetTrader.ru" Богдан Зварич.
В четвер у гравців будуть ті самі завдання: утримати рівень 1315 пунктів або "продавити" його. Якщо в середу це завдання "биків" було цілком здійсниме, то в четвер, в світлі послання президента РФ Федеральним Зборам, а також макроекономічної статистики в США, їх можуть чекати неприємні сюрпризи, вважає аналітик.
Аналітик УК "Райффайзен Капітал" Сергій Тюканько констатує, що на ринку поки відсутня єдина думка щодо його подальших перспектив. "Деякі експерти чекають продовження коректувального руху, проте ми дотримуємося погляду Марка Мобіуса, керівника Templeton Asset Management, який бачить значний потенціал зростання для російського ринку акцій з поточних рівнів, оскільки найбільш ліквідні російські компанії продовжують торгуватися із значним дисконтом до своїх зарубіжних аналогів. Це відставання в поточних умовах не виглядає повною мірою виправданим", - відзначає він.
Більшість фондових ринків США напередодні перервали шестиденне ралі, завершивши торги у вівторок падінням.
На початку торгів оптимізм інвесторів був підігрітий хорошою звітністю будівельної компанії Beazer Homes USA Inc. і онлайн-туроператор Priceline.com, проте вирішальним чинником все ж виявилися погані результати за підсумками третього кварталу компаній MBIA, Fluor і Electronic Arts.
Акції MBIA обвалилися на 27% на новинах про те, що найбільший в світі страховик облігацій отримав збиток за підсумками третього кварталу 2009 року, тому що втрати по іпотечних цінних паперах і складних дериватах перевищили дохід від інвестицій і збору страхових премій. Чистий збиток компанії в липні-вересні склав $727,8 млн, або $3,50 на акцію, в порівнянні з $806,5 млн чистого збитку, або $3,42 на акцію, за аналогічний період минулого року (дані за третій квартал виявилися гіршими від очікувань).
Із 430 компаній, що відзвітували з 7 жовтня , акції яких входять в розрахунок індексу S&P 500, 357 приємно здивували аналітиків своїми результатами за підсумками третього кварталу 2009 року. На цьому тижні очікуються звіти низки найбільших американських рітейлерів, серед яких Wal-Mart Stores Inc., Macy's і J.C. Penney Co.
Азіатські фондові індекси в середу зросли. Замовлення на продукцію машинобудування в Японії, що є індикатором бізнес-інвестицій на найближчі три-шість місяців, збільшилися у вересні на 10,5%, значно перевищивши прогноз експертів, що в середньому чекали підвищення на 4,1%.
Крім того, китайське статистичне управління повідомило про збільшення обсягу промислового виробництва в жовтні на 16,1% в річному вирахуванні - максимальному з березня 2008 року. Роздрібні продажі в КНР підвищилися минулого місяця на 16,2%, а профіцит торгівельного балансу збільшився майже удвічі в порівнянні з вересневим рівнем на тлі мінімальних цього року темпів скорочення експорту.
Сумарний обсяг торгів акціями на класичному ринку РТС за день склав $17,88 млн, в секції RTS Standard оборот досяг $412,87 млн, на ФБ ММВБ обсяг угод перевищив 55,029 млрд рублів (лідери - звичайні акції Сбербанку - 14,746 млрд рублів).
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас