Ющенко підрахував: Росія повинна 150 років давати нам газ безкоштовно — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ющенко підрахував: Росія повинна 150 років давати нам газ безкоштовно

Енергетика
11418
Президент Віктор Ющенко акцентує увагу на необхідності деполітизування в питанні постачань російського газу в Україну.
Про це він сказав під час гарячої лінії в "Комсомольській правді в Україні" в середу.
На переконання глави держави, Україні і Росії все-таки необхідно вийти на "процес ринкових відносин" в цій сфері, тоді як всі рішення, прийняті на даний момент, здебільшого політизуються.
"Газ - це політика. Я не хочу, аби газ був політикою", - заявив Ющенко.
Він зазначив, що, за підрахунками російської сторони, "Україна ще буде винна 100 років за той газ, який вона нібито безкоштовно або за заниженою ціною отримала".
"Я провів зворотний підрахунок. Україна стільки безкоштовно газу перекачала до Європи, що ми можемо ще 150 років користуватися безкоштовними постачаннями", - заявив Ющенко.
"Правди немає ні в тієї, ні в цієї сторони", - сказав він, додавши, що при переході на виключно ринкові відносини формула ціни за постачання газу і його транзит має бути розміщена виключно в економічних рамках.
Президент також висловив переконання, що ціни за постачання газу і його транзит треба піднімати паралельно, з періодичністю в декілька років.
"Давайте діяти на рівних принципах. Ми не розраховуємо на чиїсь подачки, оскільки вони забирають у нас незалежність", - підкреслив він.
Крім того, за словами Ющенка, низька ціна транзиту російського газу, за якою працює Україна, дестабілізує відносини в європейській сфері газопостачання.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас