Цукор не виріс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цукор не виріс

Аграрний ринок
1045
Завершення збору цукрового буряка виявило недоотримання прогнозованих обсягів урожаю. Зниження прогнозу змусило скоригувати плани виробництва цукру - за останніми даними, воно буде на 20% меншим від очікуваного раніше, і так мінімального показника.
На момент закінчення прибирання 93% площ цукрового буряку стало зрозуміло, що аграрії не виходять на прогнозний показник урожаю. Серпневий прогноз Мінагрополітики на рівні 12 млн. т цукрового буряка буде недовиконаний мінімум на 2 млн. т. Посушлива погода, яка встановилася в Україні на початку осені і не дозволила повноцінно і вчасно провести осінню посівну кампанію, завдала шкоди і посівам буряка, значно зменшивши врожайність, - багато компаній зібрали лише по 250-270 ц/га. "Очікується, що буде зібрано трохи більше 10 млн. т цукрового буряка і вироблено 1,2 млн. т цукру", - повідомив перший заступник міністра аграрної політики Юрій Лузан.
Прогноз виробництва цукру 1,2 млн. т - це на 20%, або на 0,3 млн. т менше від очікуваного раніше, і таким чином недовироблення на внутрішньому ринку, обсяг якого оцінюється в 2 млн. т, складе близько 800 тис. т цукру. Чиновники розраховують, що недовироблення цукру буде компенсовано перехідними залишками минулого урожаю та імпорту тростинного цукру-сирцю в рамках встановлених квот.
За даними Національної асоціації виробників цукру України (НАЦУ) "Укрцукор", цукрові заводи України, за даними на 5 листопада, виробили 888 тис. т цукру з буряка урожаю 2009 р., що практично відповідає рівню минулого року на аналогічну дату (878,9 тис. т). А в цілому заводи мали 7,41 млн. т цукрового буряка (у заліковій вазі) проти 9,94 млн. т на аналогічну дату 2008 р. При цьому два заводи були змушені припинити виробництво через відсутність буряка.
Те, що поточний сезон буде напруженим і в плані насичення ринку, і в плані ціни цукру, відзначають всі експерти. Окрім недовироблення, викликають тривогу перехідні запаси цукру, якими чиновники розраховують покривати дефіцит. "Про які перехідні залишки можна говорити, надлишок цукру давно знівелював сезонами недовироблення", - відзначав директор консалтингового агентства "ААА" Сергій Наливка. Унаслідок невеликої кількості вітчизняного цукру лояльних цін на нього не чекають. На думку фахівців асоціації "Укрцукор", до кінця року відпускна ціна на цукор стабілізується на рівні 6,4-6,5 грн../кг.
Зараз ціни дещо нижчі - проте, як пояснюють експерти, це вимушений крок заводів, які стимулюють продажі, аби протриматися найбільш витратний місяць - жовтень, коли компаніям потрібно розрахуватися за газ. Заводи не ризикнуть піднімати ціну вище 6,5 грн../т, оскільки тоді цукор порівняється з ціною зарубіжного продукту - бразильського, зокрема, що стимулює його постачання на внутрішній ринок. За даними асоціації, собівартість виробництва бурякового цукру в ц. р. складає близько 5,4-5,5 грн./кг.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас