Бензин може подорожчати до 8 гривень за літр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бензин може подорожчати до 8 гривень за літр

Енергетика
916
Листопад почався з високих котирувань на нафту. Показники вартості сировини трималися на рівні 76 доларів за барель.
На українському ринку також збереглися стабільно високі ціни. Орієнтуючись на Європу, українські виробники вже другий тиждень не змінюють вартість бензинів. Невеликому коректуванню піддалися в кінці першого листопадового робочого тижня ціни на дизпаливо в Кременчузі: в офіційному прайсі "Укртатнафти" вартість зимового і літнього дизельного палива збільшилася на 100 гривень за тонну - до 7,3 і 7,4 тисяч гривень за тонну відповідно.
В цілому із дизпалива в країні склалась цікава ситуація. По-перше, потрібно зазначити, що в жовтні до України імпортували рекордний цього року обсяг дизпалива - майже 290 тисяч тонн. А враховуючи внутрішнє виробництво - близько 252 тисяч тонн - і порівняно невеликий експорт (34,1 тисяч тонн), можна прогнозувати профіцит цього продукту. Причому надлишок дизпалива припаде якраз на перші дві декади листопада, оскільки 50% імпортного ДП якраз полилось в нашу країну в останню жовтневу десятиденку.
До того ж привезені обсяги дизпалива, судячи з кількості пропозицій, мають приставку Євро 4. А попит з боку ритейлерів - на звичайний дизель, про який оптовики стали забувати із закінченням основних польових робіт.
Учасники роздрібного ринку прогнозують подальший підйом цін на паливо. Наприклад, "дев'яносто п'ятий" може досягти 8 гривень за літр. Зокрема, Ігор Чернявський, директор мережі АЗС "КЛО", передбачає, що ціни в роздробі найближчим часом виростуть на 3-4%. "В даний момент вартість нафтопродуктів, в порівнянні зі світовими цінами, недооцінена, тому я не виключаю зростання цін на стелах АЗС в листопаді", - зазначив Чернявський.
В перший тиждень місяця бензини вже подорожчали на 10 копійок за літр. Зокрема, бензин А-95 в найбільших мережах досяг позначки 7,85 гривень за літр. Зростання цін на дизпаливо показало крутішу динаміку - 20 копійок на літрі в мережах "Окко", Wog, Shell і "Лукойл". Згідно з моніторингом Upeco, в Україні 6 листопада середня вартість палива була зафіксована на наступних показниках (ціна за літр): А-76, 80 - 6,71 гривень, А-92 - 7,26 гривень, А-95 - 7,64 гривень, ДП - 6,50 гривень.
Якщо зіставити всі чинники, котрі впливають на ціноутворення в роздробі, можна передбачити, що до середини листопада ціна А-95 досягне 8 гривень за літр, а дизпаливо - 7 гривень за літр. До того ж на даний момент до цих психологічних меж більшості ритейлерів рукою подати: лише 15 копійок за літр на високооктановому бензині і 25 копійок за літр - на дизпаливі.
Крім того, власники АЗС в південних регіонах країни не з чуток знають про те, що їх колеги в Криму вже встигли досягти вказаних небачених раніше "висот". Так, 5 листопада на півострові переважна більшість операторів встановили вартість ДП на своїх АЗС на рівні 7 гривень за літр.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас