0 800 307 555
0 800 307 555

"Укртатнафта" заявляє про обнулення частки татарстанських акціонерів


"Укртатнафта" заявляє про обнулення частки татарстанських акціонерів

ЗАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.) закликає ВАТ "Татнафта" припинити інформаційні спекуляції навколо ЗАТ і визнати факт, що "Укртатнафта" як спільне українсько-татарстанське підприємство більше не існує, заявляє на своєму сайті НПЗ в п'ятницю.

"Є всі юридичні підстави стверджувати: ЗАТ "Укртатнафта" як спільне українсько-татарське підприємство не існує", - йдеться в заяві компанії в п'ятницю.

"Укртатнафта" нагадує, що напередодні "Татннафта" назвала незаконним рішення Господарського суду Полтавської області від 3 листопада про визнання недійсною покупку "Татнафтою" 8,6% українського підприємства і передачі цього пакету на баланс емітента, і також заявила, що ЗАТ "Укртатнафта" має продовжити своє існування як спільне підприємство України і Татарстану.

"Укртатнафта" ж вважає це рішення суду правомочним і справедливим. "Дана наша заява базується на тому, що в процесі придбання акцій "Укртатнафти" "Татннафта" порушила чинне законодавство України. Зокрема, без узгодження з українською стороною був змінений вид внеску в статутний капітал "Укртатнафти", - зазначено в заяві української компанії.

В документі також сказано, що впродовж 2007-2009 років у Татарстані було ухвалено низку упереджених судових рішень проти української сторони, які призвели до втрати компанією раніше внесених до її статутного капіталу 73,92% ВАТ "Татнафтопром".

"Тим самим за ініціативою представників Татарстану із статутного капіталу спільного підприємства "Укртатнафта" був виведений останній реальний внесок татарської сторони. Отже, є всі юридичні підстави стверджувати: ЗАТ "Укртатнафта" як спільне українсько-татарське підприємство не існує", - резюмують в "Укртатнафті".

Як повідомлялося, Господарський суд Полтавської області 3 листопада задовольнив позов "Укртатнафти" про визнання недійсною оборудки з придбання "Татнафтою" 8,6% акцій ЗАТ.

Раніше після тривалих судових розглядів була визнана недійсною оборудка з придбання близькими до акціонерів з Татарстану компаніями Seagroup International (США) і Amruz Trading (Швейцарія) 18,296% акцій "Укртатнафти". Ці акції були реалізовані за 2,1 млрд грн. на аукціоні в кінці червня 2009 року компанії ТОВ "Корсан", яку контролюють власники Приватбанку. При цьому "Корсан" була єдиною компанією, яка була допущена до аукціону, і таким чином збільшила свою частку в компанії до 19,449%.

Верховний суд України також підтвердив недійсність оборудки з придбання Татарстаном 28,7788% акцій "Укртатнафти", а представники українського підприємства вже повідомили про намір продати цей пакет на аукціоні.

Раніше повідомлялося, що "Татнафта" втратила оперативний контроль над Кременчуцьким НПЗ у жовтні 2007 року. "Татнафта", що була основним постачальником сировини на Кременчуцький НПЗ, в ситуації, що склалася, припинила відвантаження нафти на завод і подала в міжнародний арбітраж позов до України, вимагаючи відшкодування $2,4 млрд збитку.

ЗАТ "Укртатнафта" створене відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ, потужності якого розраховані на переробку до 18,6 млн тонн сировини за рік.

НАК "Нафтогаз України" зараз належить 43,054% акцій "Укртатнафти".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua