"Ъ": Асоціація торговців втрутилася в конфлікт на біржі ПФТС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Асоціація торговців втрутилася в конфлікт на біржі ПФТС

Фондовий ринок
647
Рада "Асоціації українських фондових торговців" (АУФТ) - єдиної саморегульованої організації торговців цінними паперами - підтримала вимоги ініціативної групи торговців, яка добивається зміни керівництва біржі ПФТС, повідомив голова ради АУФТ Сергій Антонов. Для підтримки членів асоціації він має намір надати весь інформаційний ресурс, що є в наявності.
Група з 12 регіональних торговців-членів АУФТ і асоціації ПФТС (брокери зареєстровані в Києві, Львові, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові й Чернігові) 26 жовтня ініціювала проведення зборів учасників асоціації ПФТС. Мета зборів - переобрати керівництво ПФТС і визначити доцільність подальшого існування асоціації ПФТС, 191 член якої володіє 100% акцій біржі. Статутний фонд ПФТС сформований 1,6 тис. акцій номіналом 10 тис. грн. кожна.
За словам члена ради АУФТ, генерального директора ІК "Альтана Капітал" Анатолія Амеліна, група аргументувала свою позицію тим, що п'ять торговців, що входять до ради ПФТС (всього їх 15), порушують правила біржі, будучи співзасновниками "Української біржі". До них належать інвестиційні компанії Dragon Capital, Foyil Securities, "Трійка Діалог Україна", "Синком" і "Сократ". "Їх вибрали в раду, щоб вони захищали інтереси ринку. Але виникає конфлікт, оскільки вони можуть діяти в своїх інтересах", - сказав пан Амелін.
Учасники групи обурені й тим, що асоціація ПФТС після втрати статусу саморегульованої організації продовжує стягувати членські внески, а керівництво ПФТС повільно веде переговори про продаж біржі російській ММВБ. Виконавчий директор ІК Phoenix Capital (входить до складу групи і ради АУФТ) Олег Швець побоюється, що прибуток від продажу ПФТС буде розділено між 20 крупними торговцями: "У раді кажуть, що вони створювали біржу, створювали на ній ліквідність, і біржа має належати їм". За його словами, таку думку висловлюють ІК Concorde Capital і керівництво біржі ПФТС, яке нібито пропонувало торговцям купити 20% акцій біржі за номінальною вартістю. Ні президент ПФТС Ірина Зоря, ні виконавчий директор біржі Богдан Лупій вчора на дзвінки Ъ не відповідали.
Крупні компанії або не коментували, або спростовували ці звинувачення. "Я ж сказав, що не коментуватиму ситуацію", - заявив генеральний директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов. "Я припускаю, що це вони хочуть продати ПФТС і поділити гроші між собою. Якщо висловлюються такі припущення, то я роблю висновок, що хлопці забули, чого саме вони хочуть - зробити ПФТС ефективною або продати її", - сказав генеральний директор ІК Concorde Capital Ігор Мазепа. "Це абсолютна дурниця. Подібні домисли ніякого стосунку ні до "Сократу", ні до всіх основних учасників шанованого ринку, підкреслюю - шанованого, не мають", - сказав Ъ голова правління ИГ "Сократ" Андрій Снєгірьов.
За оцінками ініціаторів конфлікту, до групи входять 10% учасників ПФТС - це вистачає для включення до порядку денного будь-якого питання, але недостатньо для скликання позачергових зборів учасників асоціації. Для цього необхідно 20% компаній. Недостачу Олег Швець має намір знайти за допомогою АУФТ. Групі вдасться зібрати достатньо голосів, оскільки "у них є комерційний інтерес", вважає генеральний директор "Тект-капітал" Олексій Сухоруков. "Вони вкладатимуть в цей проект гроші, бо група хоче продати ПФТС, а на цьому можна добре заробити", - сказав він. На його думку, є ризик реалізації такої схеми: зміна складу наглядової ради і менеджменту ПФТС, ліквідація асоціації ПФТС і передача біржі іншій асоціації з метою її перепродажу.
Микола Максимчук
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас