Газпром продає газ Америці
— Енергетика
484
Дочірнє підприємство Газпром GAZPROM MARKETING & TRADING USA Inc. повідомило вчора, що почалися поставки природного газу в Північну Америку. Це перша взаємодія групи компаній Газпром зі Сполученими штатами Америки.
У прес-релізі компанії цитуються слова Джона Хаттенбергена, президента Gazprom Marketing & Trading, про те, що дочірнє підприємство Газпрому уклала деякі свопові угоди, що дають міцну основу для операцій у сфері маркетингу й торгівлі, з контрагентами у вузлах трубопроводів Північної Америки для фізичних поставок газу.
Віталій Васильєв, директор Gazprom Marketing and Trading Limited у Великобританії відзначив, що ця операція принесе Газпрому статус найбільшої світової компанії на ринку газу. Він так само сказав, що підприємство шукає можливість розширення географії продажів.
Газпром уже підписав низку угод, що дають можливість поширювати й зріджений природний газ (ЗПГ) на південно-західних ринках США. Уклавши угоду в травні 2009 року з покупки ЗПГ у проекту "Сахалін-2", компанія переводить зріджений газ у газоподібний стан у Каліфорнії й Мексиці, а потім транспортує його трубопроводом в південній Каліфорнії. Це дозволяє продавати природний газ на південно-західних ринках США.
До 2020 року газова компанія планує виробляти 17 мільйонів тонн ЗПГ у рамках цього проекту й проекту з освоєння Штокманівського родовища у Баренцевому морі.
За словами президента Gazprom Marketing and Trading Limited укладені угоди дозволять компанії протягом найближчих трьох-семи років поставляти понад 350 мільйонів кубічних футів газу в день на всій території США.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною
