Тігіпко: Банки зможуть обійти курсові обмеження НБУ шляхом введення додаткових комісій


Тігіпко: Банки зможуть обійти курсові обмеження НБУ шляхом введення додаткових комісій

Банки зможуть обійти курсові обмеження Національного банку України (НБУ) шляхом введення додаткових комісій на валютообмінні операції, вважає екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко.

"Запропонований Нацбанком курсовий коридор 2% не приведе до зниження вартості валюти на готівковому ринку. Банки вже навчилися заробляти на валюті введенням різного роду комісій, формально дотримуючись межі встановленого коридору", - повідомила прес-служба фінансиста в середу.

Як повідомлялося, Нацбанк вирішив 25 і 27 серпня провести спеціальні інтервенції для підтримки курсу гривні на готівковому ринку, установивши максимальне відхилення курсу перепродажу банками валюти регулятора на рівні 2%. НБУ 25 серпня продавав долари банкам за курсом 8,00 грн/$, що уможливлює її перепродаж населенню за курсом 8,16 грн/$.

У Києві в середу на роздрібному готівковому ринку до 11:30 усереднений курс продажу валюти становив 8,49 грн/$, а купівлі - 8,43 грн/$.

Екс-глава Нацбанку вважає, що непослідовна політика НБУ веде до ускладнення перспектив.

"Тільки після того як курс на міжбанку наблизився до 8,5 грн/$, Нацбанк отямився і вирішив вийти з інтервенціями на валютний ринок. А що далі? Я не спостерігаю послідовних дій регулятора, спрямованих на те, щоб заспокоїти населення і збити ажіотажний попит на валюту", - цитується Тігіпко в повідомленні.

За його оцінкою, у ситуації, що склалася, НБУ повинен зайнятися жорстким адмініструванням діяльності банків.

"Банкам треба дати зрозуміти, що будь-які спекуляції будуть припинятися. А регулятор буде постійно з'являтися на міжбанку з конкретною пропозицією валюти за передбаченим заздалегідь курсом", - вважає Тігіпко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua