Попов: Ющенко направить подання до КСУ щодо законів про вибори Президента та про виділення Нацбанком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012 у першій половині вересня


Попов: Ющенко направить подання до КСУ щодо законів про вибори Президента та про виділення Нацбанком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012 у першій половині вересня

Президент України Віктор Ющенко направить подання до Конституційного суду (КСУ) в першій половині вересня ц.р. щодо закону "Про вибори Президента України" та закон про виділення Нацбанком 9,8 млрд грн на підготовку Євро-2012, на які Верховна Рада подолала сьогодні вето.

Про це РБК-Україна повідомив заступник глави Секретаріату президента, постійний представник Президента у ВР Ігор Попов.

За його словами, обидва закони надійдуть на підпис Президенту України не раніше середи, 26 серпня ц.р. На думку Попова, Віктор Ющенко не підпише ці закони. Тому, за його словами, в такому випадку закони може підписати голова парламенту. "Але спікер, як політично свідома людина, має теж багато зауважень, і критикував ці закони. Тому він теж їх не підпише … Оскільки в обох прийнятих сьогодні законах є багато положень, які суперечать Конституції України, тому Президент готуватиме подання до КСУ", - сказав Попов.

Він нагадав, що Президент має право здійснити подання тільки після набрання чинності цих законів. "Тому цей процес може затягнутися. І тому, грубо оцінюючи, Президент зможе направити відповідне подання не раніше 10-х чисел вересня … Якщо Президент визначить це подання як невідкладне, то, я думаю, протягом місяця вже буде рішення", - сказав Попов.

Він прогнозує, що президентська кампанія, скоріше за все, розпочнеться за новим законом "Про вибори Президента України". "Оскарження закону в КСУ не означає його зупинення, тому будемо чекати рішення. Я думаю, що цілком реально рішення може бути до 19 жовтня ц.р. Якщо ж КСУ визнає неконституційними частину положень, а не весь закон, то, наскільки я знаю, комітет ВР уже готовий підготувати на заміну положень, які не відповідатимуть Конституції", - сказав Попов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua