Британський уряд застерігає від вирішення долі Opel за політичними мотивами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Британський уряд застерігає від вирішення долі Opel за політичними мотивами

Фондовий ринок
230
Уряд Великобританії звернувся до сторін, що вирішують долю концерну Opel, із закликом керуватися винятково об'єктивними критеріями. "Необхідно враховувати довгострокові перспективи розвитку як заводів Opel, так і британських підприємств автовиробника Vauxhall", - заявив у п'ятницю, 21 серпня, британський міністр у справах бізнесу Пітер Мандельсон. Агентство Reuters наводить слова глави відомства про те, що рішення не повинно залежати від політичних міркувань якої-небудь країни.
На британських підприємствах компанії Vauxhall, що випускають ті ж самі моделі, що й Opel, зайнято більше 5 тисяч людей. Уряд у Лондоні звернувся до керівництва американського автогіганта General Motors (GM), дочірнім підприємством якого був Opel, із закликом ураховувати під час прийняття рішень інтереси всіх європейських країн. Це стосується, насамперед, планів державного фінансування, які повинні бути погоджені з Європейською комісією, підкреслюється в заяві.
Видання Spiegel Online нагадує, що питання про майбутнє Opel дотепер залишається відкритим. Уряд Німеччини і працівники заводів концерну підтримують консорціум у складі канадсько-австрійської фірми Magna, а також російського Ощадбанку і групи "ГАЗ".
У той же час частина керівництва GM і британські профспілки віддають перевагу бельгійській інвестиційній компанії RHJ, яка обіцяє зберегти заводи у Великобританії. Видання нагадує, що Opel має свої філії в Бельгії, Іспанії, Польщі, Австрії та Росії. Усього на європейських підприємствах концерну зайняті більше 50 тисяч чоловік, половина з них - у Німеччині.
Тим часом канцлер Німеччини Ангела Меркель знову підтвердила, що федеральний уряд як і раніше вважає найбільш прийнятним інвестором консорціум на чолі з Magna, повідомляє AFP. "До шансів RHJ я ставлюся "досить критично", - заявила Меркель газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung.
За словами глави німецького уряду, Magna накопичила багатий досвід у сфері автомобілебудування і запропонувала більш вдалу концепцію. У той же час Меркель підкреслила, що остаточне рішення може бути прийнято тільки в результаті узгодження всіх аспектів з американським концерном GM.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас