На українському ринку акцій у четвер переважали "бики" на тлі зовнішнього позитиву


Ринок акцій України в четвер відкрився різким зростанням всіх фондових індикаторів на зовнішньому позитиві, однак у другій половині дня ліг на боковик у зв'язку з погіршенням світової кон'юнктури. В результаті, фондові майданчики закрилися помірним зростанням: індекс "Української біржі" піднявся на 2,09% - до 1118,39 пункту, індекс фондової біржі "ПФТС" виріс на 2,94% - до 446,86 пункту.

Внутрішнє новинне тло в четвер нейтральне. Драйвером зростання на сьогоднішніх торгах як і раніше виступають акції "Мотор-Січі", динаміку яких підтримує інформація про підписання угоди між військовим відомством Росії та України про завершення випробувань літака Ан-70.

На валютному ринку в четвер продовжилася девальвація гривні, однак цей факт не зробив значного тиску на фондовий ринок.

"Спостережуване просідання гривні на міжбанку не чинить тиску на фондовий ринок. Хоча теоретично девальвація повинна позначитися на акціях банківського сектора, який найбільшою мірою має вплив валютних коливань", - прокоментував ситуацію на фондовому ринку аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин.

Крім того, експерт підкреслив, що на валютні коливання впливають стійкі до кризи "Мотор-Січ" і Сумське НВО ім.Фрунзе, що завершили із цієї причини 2008 рік зі збитками.

Коментуючи динаміку торгів на локальному ринку, трейдер KBC Securities Ukraine Володимир Позній повідомив, що індекс "Української біржі" при відкритті виріс на 4% на тлі зростання на світових фондових майданчиках, підтриманих зростанням сировинних ринків.

Експерт відзначив, що спекулятивний інтерес також був підігрітий і російським майданчиком: протягом дня індекс "Української біржі" сильно корелював з російським індексом MICEX.

Однак, після виходу даних з безробіття в США, вітчизняний ринок скоригувався. "Опублікована статистика з безробіття в США виявилася гіршою, за прогнози, що негативно вплинуло на ринки. Однак зростаючі ціни на нафту підтримали оптимізм інвесторів, що дозволило українським індексам закритися зростанням", - повідомив Позній.

Керівник відділу торгівлі цінними паперами інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Володимир Грищенко підкреслив, що волатильність ринку залишається вкрай високою.

Після попередніх днів корекції можливий "відскік" фондового ринку, але про його тривалість і амплітуду говорити передчасно, вважає експерт.

За даними трейдера інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Олександра Ублінскіх, у четвер на українському ринку єврооблігацій у суверенному секторі бонди Україна'11 і Україна'12 підросли на 1%, довгі бонди Україна'16 і Україна'17 додали по 0,75%.

У корпоративному секторі інвестори купували короткі єврооблігації Укрексімбанку напередодні вересневого погашення. Крім того, за даними Ублінскіх, гравці продовжували активно цікавитися бондами Миронівського хлібопродукту (+0,25%) і "Азовсталі" (+0,5%).

На "Українській біржі" у четвер торговельна сесія почалася з різкого зростання акцій "Мотор-Січі", що перевищив 12%. Як повідомили в "ТАСК", у другій половині дня почалася фіксація прибутку за акціями заводу і під тиском продажів вони розгубили практично усе зростання і закрилися на рівні +2,81%.

Найбільше зростання сьогодні показали акції компаній другого ешелону: Авдіївського коксохіму (+11,54%) і Полтавського ГЗК (+6,49%). Падіння зафіксовано тільки за акціями "Західенерго" (-0,15%).

На "Українській біржі" у четвер укладено 712 угод на суму 15 млн грн.

На "ринку котирувань" ПФТС у четвер подорожчали акції "Мотор-Січі" (+18,44%), "Центренерго" (+2,41%), і "Укрнафти" (+2,21%).

На "ринку котирувань" ПФТС у цей день укладено 35 угод на суму 1,9 млн грн.

На "ринку заявок" ПФТС у четвер у лідерах зростання виявилися акції "Мотор-Січі" (+12,5%), "Центренерго" (+3,11%), "Азовсталі" (+2,93). Обвалилися акції "Шахти "Комсомолець Донбасу" (-11,11%) і банку "Форум" (-7,93%).

На "ринку заявок" ПФТС у четвер укладено 95 угод на суму 11,1 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua