Податкове розслідування в США виявило ще 10 європейських банків з потенційними порушеннями


Податкове розслідування в США виявило ще 10 європейських банків з потенційними порушеннями

Американські платники податків, користуючись амністією у зв'язку з ухиленням від сплати податків, назвали Податковому управлінню (IRS) США близько 10 банків у Швейцарії та інших країнах Європи, де в таких спосіб були відкриті рахунки, пише газета The Wall Street Journal.

Серед цих банків: Credit Suisse Group AG, Julius Baer Holding AG, Zuercher Kantonalbank і Union Bancaire Privee.

IRS підкреслює, що поки мова не йде про те, що в цих банках виявлені які-небудь порушення. Американські громадяни, що зберігали в них гроші, просто повідомили податкові органи про такі рахунки.

Однак після того, як було встановлено, що співробітники швейцарського банку UBS допомагали американським платникам податків приховувати кошти на офшорних рахунках, IRS, швидше за все, зверне пильну увагу до всіх названих фінансово-кредитних установ.

Програма амністії в справі UBS для американських громадян буде діяти до 23 вересня. У цей час платники податків можуть "з'явитися з повиною" і заплатити податки, сподіваючись уникнути штрафів і карного переслідування за ухиляння від сплати податків. При цьому всі учасники програми повинні вказати "всі рахунки або активи, які вони контролюють або бенефіціарними власниками яких вони є".

Таким чином, Податкове управління США одержало доступ до "джерела інформації" про рахунки американських платників податків: банки, дати відкриття і закриття рахунків, суми, контактні особи, відзначає WSJ.

Паралельно податкові органи і міністерство юстиції США одержали дані про клієнтів UBS: ще в лютому банк надав інформацію про 250 американських клієнтів. У вівторок міністерство юстиції оголосило про те, що у відношенні 150 з них ведеться карне розслідування.

Податковий юрист Withers LLP у Женеві Мілан Патель відзначив, що низка швейцарських банків і податкових консультантів рекомендують своїм клієнтам добровільно взяти участь у програмі розкриття інформації про банківські рахунки. За словами М.Пателя, такі банки всіма силами прагнуть уникнути асоціацій з відхиленням від податків.

Однак додаткове розкриття інформації може негативно позначитися на відношенні до швейцарської банківської таємниці, додав експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua