ВВП України в 2009му може скоротитися більш ніж на 10%


ВВП України в 2009му може скоротитися більш ніж на 10%

Валовий внутрішній продукт (ВВП) України за підсумками 2009 року може скоротитися більш ніж на 10% порівняно з 2008 роком, вважає керівник групи радників глави Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький.

"Це моя несмілива гіпотеза, що все-таки спад буде більше, ніж 10%... Можливою є така ситуація, що четвертий квартал до третього дасть плюс, але кумулятивна динаміка за рік буде мінусовою", - сказав він на прес-конференції на тему "Макроекономіка першого півріччя: плюси і мінуси" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

"Падіння цього року буде вимірюватися двозначною цифрою, але вона все-таки буде меншою, ніж історичний максимум 1994 року, коли падіння склало 22,9%", - додав Литвицький.

При цьому він відзначив, що рецесія сповільнюється: якщо ВВП України в першому кварталі 2009 року скоротився порівняно з аналогічним періодом 2008 року на 20,3%, то попередні дані за другий квартал показують його зниження на 18%.

"Це півкроку вперед", - сказав Литвицький, додавши, що, незважаючи на поліпшення економічних показників у другому кварталі порівняно з першим, не варто розраховувати на "вертикальний зліт" починаючи із четвертого кварталу поточного року: пожвавлення може бути градуальным і схожим на стагнацію.

"Успіхом стане навіть і фоновий - на 1-1,5% - зростання ВВП (2010 р.)", - сказав він.

Відповідно до оприлюдненого Міжнародним валютним фондом (МВФ) у червні обновленого Меморандуму економічної та фінансової політики української влади, прогноз падіння ВВП України 2009 р. через песимістичніший, ніж очікувалося, розвиток світової економіки погіршений з 3% до 8%, а в номінальному вираженні - з 1112 млрд грн до 990 млрд грн. У липні МВФ повідомив про подальше погіршення прогнозу - до падіння його на 14%.

Зростання ВВП України в 2008 році, згідно з даними Держкомстату, сповільнилося до 2,1% з 7,9% роком раніше, при цьому в четвертому кварталі був зафіксований спад на 8%, тоді як у перші три квартали зростання становило 6,2-6,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua