Нацбанк України закликає банки дотримуватися лімітів валютної позиції


Нацбанк України закликає банки дотримуватися лімітів валютної позиції

Уповноважені банки мають право купувати валюту за гривні в межах установлених лімітів валютної позиції за умови настання, відповідно до цивільного законодавства, терміну виконання зобов'язань у цій валюті.

Відповідну телеграму направив Національним банк України банкам у п'ятницю.

"НБУ підкреслює, що у випадку порушення лімітів валютної позиції забороняється здійснювати купівлю іноземної валюти за гривні на міжбанківському ринку України для здійснення власних операцій банку", - говориться в листі, підписаному в.о.глави Нацбанку Анатолієм Шаповоловим.

Як повідомлялося, із середини липня після тимчасової стабілізації гривня знову почала девальвувати. Особливо швидко її падіння проходило поточного тижня, коли курс за чотири дні впав з 8,01 грн/$1 до 8,33 грн/$1. І лише за підсумками п'ятниці не було зафіксовано зниження курсу.

Учасники ринку дорікають НБУ в недостатніх обсягах інтервенцій для підтримки гривні, які центральний банк намагається замінити адміністративними обмеженнями.

У Нацбанку заявляють про відсутність фундаментальних підстав для ослаблення гривні, пояснюючи те, що відбувається на ринку спекуляціями і девальваційними очікуваннями учасників ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua