ЄЦБ: Економіка єврозони відновить зростання в 2010 р.


ЄЦБ: Економіка єврозони відновить зростання в 2010 р.

Економіка 16 країн зони євро відновить зростання в 2010 р. Такий прогноз міститься в огляді Європейського центрального банку (ЄЦБ). Відзначається, що економічна активність у країнах регіону в шість місяців, що залишилися 2009 р., швидше за все, залишиться слабкою. При цьому серед позитивних факторів відзначається уповільнення темпів скорочення економіки.

Відносно інфляції позиції ЄЦБ також не зазнали помітних змін. У липні зниження індексу споживчих цін прискорилося. Значення індикатору для зони євро знизилося на 0,6% у річному вирахуванні. ЄЦБ не виключає, що темпи зниження можуть бути більш значними. У середньостроковій перспективі інфляція залишиться нижчою, ніж 2% на рік.

В ЄЦБ вважають, що стає усе більше сигналів того, що глобальна рецесія досягла дна, незважаючи на збереження високої невизначеності.

Нагадаємо, що сьогодні стало відомо, що економіка 16 країн, що входять у зону євро, в II кварталі скоротилася на 0,1% у порівнянні з I кварталом поточного року і на 4,6% проти II кварталу 2008 р. При цьому дані виявилися помітно кращими від прогнозів і цифр попереднього кварталу. Економісти очікували, що ВВП знизився на 0,5% у квартальному вирахуванні на 5,1% у річному вирахуванні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua