Європейські індекси падають у понеділок, дешевшають акції Daimler, VW, Lloyds


Європейські індекси падають у понеділок. Фондові ринки росли чотири останні тижні, у результаті чого відношення котирувань акцій компаній, що входять у розрахунки індексу Dow Jones Stoxx 600, до їхніх прибутків збільшилося до кінця минулого тижня до 40,1 - максимального рівня з вересня 2003 року, повідомляє агентство Bloomberg

На думку відомого інвестора, голови Templeton Asset Management Ltd. Марка Мобіуса, світові фондові ринки, що піднялися з багаторічних мінімумів, можуть опуститися приблизно на 30%, оскільки компанії збільшують обсяги випуску акцій. Ця корекція, за словами М.Мобіуса, "може відбутися в будь-який час, можливо й цього року".

Вартість акцій Daimler опустилася під час торгів у понеділок на 4,3%. Аналітики Morgan Stanley скоротили рекомендації для паперів німецького автовиробника до "нижче ринку" з "на рівні ринку", відзначивши, зокрема, наявність ризиків для прогнозів зростання компанії на 2010 рік.

Акції Volkswagen подешевшали на 5% після погіршення рекомендацій для паперів компанії експертами HSBC Holdings до "нижче ринку" з "нейтрально".

Підіндекс Stoxx 600, у розрахунки якого входять акції європейських автовиробників, опустився на 2,8%, що стало максимальним падінням серед 19 основних галузевих груп індикатора.

Ціна паперів Lloyds знизилася на 4,1% на повідомленні газети Times про те, що британський банк готує додемісію обсягом 15 млрд фунтів стерлінгів ($25 млрд), щоб скоротити свою залежність від держави.

Вартість акцій Bourbon SA підскочила на 3,2%. Найбільший у світі власник суден для глибоководного буріння в другому кварталі збільшив виторг на 9,7% - до 243,5 млн євро.

Папери Friends Provident подорожчали на 7,4% після того, як компанія заявила про початок переговорів з Resolution Ltd., що поліпшила пропозицію на купівлю британського страховика до 1,86 млрд фунтів. У липні Resolution пропонувала за Friends Provident 1,7 млрд фунтів, однак ця заявка була відкинута як занадто низька.

Згідно з даними Конфедерації британської промисловості, компаніям цієї країни стало легше залучати кредити. 18% з 73 фірм, що брали участь у проведеному конфедерацією опитуванні, заявили про поліпшення доступу до кредитних ресурсів в останні три місяці.

Акції бельгійської фінансової компанії KBC Group подорожчали на 9% після поліпшення експертами ING Groep рекомендацій для її паперів до "купувати" з "тримати".

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:43 МСК у понеділок знизився на 12,61 пункту (0,47%) - до 2693,61 пункту.

Британський FTSE 100 опустився на 9,36 пункту (0,2%) - до 4722,2 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу зменшився на 16,6 пункту (0,47%), склавши 3504,54 пункту.

Німецький DAX втратив 40,84 пункту (0,75%), склавши 5418,12 пункту.

14 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи знижуються в понеділок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua