Експерти очікують зростання економіки США пізніше цього року, розходяться у думках відносно 2010р


Експерти очікують зростання економіки США пізніше цього року, розходяться у думках відносно 2010р

Експерти вважають, що американська економіка почне рости пізніше цього року, при цьому вони розходяться в думках щодо того, чи послабляться темпи її відновлення в 2010 році, пише Marketwatch.

Аналітики Goldman Sachs очікують початку підйому американської економіки в 2009 році, прогнозуючи при цьому скорочення темпів зростання до кінця наступного року.

Standard & Poor's, High Frequency Economics і RDQ Economics вважають, що відновлення буде стабільним, але невеликим і в цьому, і в наступному році.

"Ми очікуємо слабкого зростання", - відзначає старший економіст RDQ Economics Конрад Деквадрос.

Відновлення економіки, що йде за W-подібною рецесією, у рамках якого за початковим зростанням йде період млявого підйому, буде відрізнятися від різкого збільшення, що йде за V-подібною рецесією і спостерігалося під час економічних спадів в 1990-1991 роки, вважають аналітики.

До 1992 року квартальні темпи зростання ВВП США в річному вирахуванні вже перевищували 4%. На думку експертів JPMorgan і Deutsche Bank, економічний підйом у США буде близький до цих рівнів в 2010 році. Представники Barclays, що прогнозують середнє квартальне зростання американської економіки на рівні 3,4% у наступному році, вважають, що країна зможе уникнути повторного спаду.

"Ми вважаємо, що це буде стійкий і тривалий підйом", - відзначає головний економіст Barclays Capital по американських ринках Дін Макі.

В Goldman Sachs, тим часом, очікують скорочення темпів зростання ВВП США в третьому кварталі наступного року до 1,5% у порівнянні із прогнозованими на кінець цього року 3%.

Прогноз S&P передбачає середнє щоквартальне збільшення ВВП США на 1,5% у наступному році, RDQ - на 2-2,5%.

"Після недавнього підйому економіка, імовірно, знову ослабне в 2010 році. Ми очікуємо, що в другій половині 2010 року темпи зростання ВВП США стануть трохи нижчими, ніж в першому півріччі", - говориться в повідомленні Goldman.

ВВП США знизився в другому кварталі 2009 року на 1%, його падіння в першому кварталі склало 6,4%, ставши максимальним за 27 років.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua