Європейські індекси ростуть у четвер, дорожчають акції банків, страховиків


Європейські фондові індекси ростуть у четвер на оголошенні Банку Англії про намір розширити програму викупу облігацій на 50 млрд фунтів стерлінгів ($84 млрд), повідомляє агентство Bloomberg.

Котирування акцій банків піднімаються на цьому тлі, папери Lloyds подорожчали на 10%, Royal Bank of Scotland - на 8,7%, Barclays - на 5,3%.

Вартість акцій бельгійської фінкомпанії KBC Group NV злетіла на 20%. Компанія, що одержала від уряду Бельгії 7 млрд євро фінансової допомоги, несподівано зафіксувала прибуток у другому кварталі.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Банк Англії на засіданнях, що відбулися в четвер, зберегли базові процентні ставки незмінними, відповідно, на рівні 1% і 0,5% річних.

Підтримку ринку надали також дані про максимальне за два роки збільшення замовлень на продукцію промпідприємств Німеччини в червні і прогноз Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), згідно з яким ціни на житло у Великобританії виростуть в 2009 році. Раніше RICS очікувала падіння вартості житла на 15%.

Папери Aviva Plc подорожчали на 4,9%. Британська страхова компанія збільшила рентабельність і зафіксувала чистий прибуток за підсумками першого півріччя 2009 року.

Ціна акцій Zurich Financial підскочила на 1,4%. Найбільший швейцарський страховик скоротив чистий прибуток у другому кварталі на 29% через значні списання та інвестиційні втрати. Проте, цей показник, що склав $892 млн, перевищив середній прогноз аналітиків на рівні $804 млн.

Вартість паперів Hannover Re піднялася на 5,4% на повідомленні німецької перестрахувальної компанії про те, що її прибуток подвоївся в минулому кварталі.

"Сезон корпоративної звітності справляє сильне враження, і це підтримує ралі на ринку, - відзначає старший портфельний керуючий DWS Investment Gmbh у Франкфурті-на-Майні Марк-Олександр Кнісс. - Процентні ставки в регіоні перебувають на дуже низьких рівнях, тому ліквідність є, що повинно сприяти відновленню економіки".

Котирування акцій гірничодобувних компаній знижуються слідом за падінням цін на метали. Папери Anglo American подешевшали на 2,1%, Rio Tinto - на 2,1%.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:30 МСК у четвер виріс на 18,7 пункту (0,71%) - до 2661,83 пункту.

Британський FTSE 100 піднявся на 43,4 пункту (0,93%) - до 4690,53 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу збільшився на 19,3 пункту (0,56%), склавши 3477,83 пункту.

Німецький DAX додав 16,97 пункту (0,32%), склавши 5369,98 пункту.

15 з 18 основних фондових індексів країн Західної Європи ростуть в четвер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua