Корекцію вигадали спекулянти


У вівторок торги на українських фондових майданчиках почалися на тлі позитивного закриття американського ринку, де вперше за останні дев'ять місяців індекс S&P 500 досяг оцінки 1000 пунктів

Однак, за словами В'ячеслава Орлюка, інвестиційного консультанта інвестиційної компанії Dragon Capital, український ринок зволів випливати за російськими і європейськими біржами, торги на які відкрилися падінням. "Зважаючи на все, інвестори вирішили, що зростання, яке тривало, не було виправдано поточною економічною ситуацією і прогнозами",- вважає він.

"Корекція була підтримана аналогічними подіями на світових ринках і не має ніякого негативу для інвесторів",- відзначає трейдер інвестиційної компанії Phoenix Capital Павло Костромицький. За його словами, це підтверджується вчорашньої поведінкою. Індекс торговельного майданчикуРТС, що є основним джерелом ціноутворення для інвесторів, практично не знижувався протягом дня і виріс у другій половині дня. Індекс ММВБ, на якій відбуваються більшість спекулятивних угод, знижувався після відкриття і повільно підростав до кінця дня.

У США ринки відкрилися в мінус, хоча на момент підготовки матеріалу коливалися вже в зеленій зоні. При цьому статистичні дані зі США, а саме дані про доходи і витрати фізичних осіб виявилися досить позитивними: при тому, що доходи знизилися нижче очікувань аналітиків, витрати виросли.

У підсумку українські індекси піддалися незначної корекції: індекс "Української біржі" закрився на оцінці 1086,93 пункту, знизившись на 0,42% при обсязі торгів 12,163 млн. грн., а індекс ПФТС досяг оцінки 429,64 пункту (-0,33% порівняно з попередньою торговельною сесією) на обсязі 12,180 млн. грн.

"Під тиском продавців перебували найбільш ліквідні папери ГМК, банківського сектору і "Укрнафти", а в другій половині торговельної сесії падіння змінилося різноспрямованим рухом котирувань",- відзначив Орлюк.

Блакитні фішки й цього разу були в центрі уваги учасників торгів, демонструючи непогану ліквідність. Безумовними лідерами за обсягом торгівлі на "Українській біржі" були акції "Укрнафти" (2,5 млн. грн.), Укрсоцбанку (2,27 млн. грн.), "Райффайзен Банку Аваль" (1,8 млн. грн.) і Єнакієвського метзаводу (1 млн. грн.). На ПФТС також у лідери вийшли: "Укрнафта" з обсягом 867 млн. грн., "Райффайзен Банк Аваль" (513 млн. грн.) і Алчевський меткомбінат (483 млн. грн.).

"Лідером зростання були акції "Стіролу" (3,85%), що реагують на новині про цю компанію. Концерн планує одержати вигоду від права купувати газ у сторонніх продавців, для чого тимчасово зупинив виробництво і використовує накопичені запаси продукції. У такий спосіб компанія зможе відновити виробництво пізніше з використанням дешевшого газу",- уточнив Костромицький.

Корекції найбільше піддалися акції банку "Форум" (2,22%), "Західенерго" (1,73%) і "Укрнафти" (1,32%) на ПФТС, а також "Луганськтепловозу" (2,83%), "Райффайзен Банку Аваль" (1,33%) і "Мотор Сiчі" (1,24%) на "Українській біржі".

"Результати торговельної сесії показали, що продажі цілком уписуються в рамки технічної корекції, що була неглибокою і, швидше за все, буде нетривалою",- вважає В'ячеслав Орлюк. Різноспрямоване закриття російських майданчикі і змішана динаміка американських індексів на відкритті вселяють надію на поновлення зростання українського ринку в середу.

"Ми можемо зробити висновок, що інвестори накопичили значний заряд оптимізму і не готові піддаватися паніці й розлучатися з паперами, а отже, спостережувана корекція була пов'язана винятково з фіксацією прибутку спекулянтами і не зачіпає фундаментальних драйверів ринку",- погоджується Павло Костромицький.

Ольга Галицька

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua