Екс-голова ФРС: Найближчим часом малоймовірно підвищення облікової ставки


Екс-голова ФРС: Найближчим часом малоймовірно підвищення облікової ставки

На думку відомого економіста, колишнього голови Федеральної резервної системи (ФРС) США Алана Грінспена, малоймовірно, що ФРС планує піднімати дисконтну ставку з метою боротьби з рецесією.

За словами Грінспена, принаймні, це відбудеться не найближчим часом. Він відзначив, що ФРС може вдатися до тимчасового припинення видачі кредитів, а також до збільшення процентної ставки на кілька пунктів. Однак зараз Грінспен з оптимізмом дивиться на економіку США, передає Associated Press.

Нагадаємо, що саме Грінспена, який займав посаду голови ФРС із 1987 р. по 2006 р., багато хто у США звинувачує за виникнення кризи на іпотечному і кредитному ринках. Критики вказують, що Грінспен довгий час проводив політику дешевого кредиту, тим самим сприяючи утворенню "мильних бульбашок".

Економісти і політики продовжують "оптимістично обережничати", говорячи про кризу в США. Так, недавно голова Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке відзначив кілька позитивних зрушень в американській економіці, але основні поліпшення "переніс" на наступний рік, заявивши, що протягом достатньо довгого часу рівень безробіття буде залишатися на високому рівні.

Білий дім також неодноразово заявляв, що економістам удалося побачити "край рецесії", що економіка США вийшла зі стану "вільного падіння", однак аналітики змушені додавати, що зростання економічних показників поки нема, а безробіття в 2009 р. може перевищити 10%, хоча рівень 9,5% - це найвищий показник у США з 1983 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua