НБУ рекомендує банкам активізувати кредитування економіки


НБУ рекомендує банкам активізувати кредитування економіки

Національний банк рекомендує окремим банкам активізувати кредитування економіки в період кризи. Про це говориться в листі НБУ №14-011/3341-13649 від 17 липня.

Як відзначає НБУ, обсяг коррахунків банків протягом останнього часу перебуває на досить високому рівні і майже вдвічі перевищує обсяг обов'язкових резервів банків.

"Втім, маючи високий рівень ліквідності, окремі банки не завжди раціонально використовують наявні ресурси для фінансової підтримки своїх клієнтів і сприяння через це економічному розвитку держави в період кризи. Свідченням цьому є повільна динаміка поновлення процесів кредитування", - говориться в листі.

Крім цього, як відзначає регулятор, одним з наслідків такої низької кредитної активності банків з високою ліквідністю є недостатня увага з їхнього боку до активізації залучення на депозитні рахунки коштів населення, які були вилучені з банківської системи в період напруженої ситуації на грошово-кредитному ринку.

Це, на думку НБУ, зменшує потенціал для фінансової підтримки банківською системою процесів економічного розвитку.

"Значний рівень ліквідності в умовах недостатньо активного використання вільних коштів окремими банками обмежує можливості Національного банку України здійснювати підтримку ліквідності тих банків, які активно працюють на ринку і сприяють поновленню процесів економічного зростання", - відзначає НБУ.

Враховуючи це, НБУ рекомендує банкам більш активно виконувати функції фінансових посередників і у випадку відсутності належних напрямків для розширення активних операцій здійснювати розміщення тимчасово вільних коштів у депозитні сертифікати Національного банку.

Як повідомляло агентство, НБУ попереджає банки про неприпустимість неправильної оцінки кредитних ризиків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua