Експерти: Економіка України поки не досягла дна, прогнози на ІІ півріччя позбавлені оптимізму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Економіка України поки не досягла дна, прогнози на ІІ півріччя позбавлені оптимізму

7623
Стан світової економіки, нестабільність політичної обстановки в Україні, а також гніт відкладених боргових зобов'язань не дозволяють давати оптимістичні прогнози розвитку української економіки на другу половину 2009 року, вважають учасники "круглого столу", що пройшов у Києві.
За словами голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) Віктора Суслова, стан світової економіки не дозволяє Україні розраховувати на зовнішні інвестиції і кредити. "Внутрішні причини кризи не знищені, попит, що існує на ринку, штучний, як і раніше немає довіри до фінансової системи", - відзначив голова Держфінпослуг.
Крім того, за його словами, варто взяти до уваги, що економіка останнім часом будувалася на принципах зовнішнього фінансування, і в нинішній ситуації погашення боргів і їх реструктуризація можуть виявитися досить проблематичними.
"Цілком імовірно, що вирішенням такої ситуації може стати масоване друкування грошей і як результат - звалювання в гіперінфляцію", - припустив чиновник.
Негативні тенденції підтвердив і виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. За його словами, фонд переглянув прогнози розвитку економіки України. Так, згідно з оновленим прогнозом, падіння ВВП в 2009 році складе 15% (раніше фонд прогнозував "мінус" 8%).
"Крім того, ми вважаємо, що скорочення валового внутрішнього попиту складе 16%, споживання населення скоротиться на 12%, причиною тому стане загальне скорочення доходів і проблематичність одержання кредиту", - заявив О.Устенко.
На думку аналітиків фонду, падіння виробництва складе 20%.
У той же час директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин вважає, що макроекономічні показники в третьому-четвертому кварталі можуть значно покращитися. Але, на думку експерта, це не буде відображати реальний стан справ. "Причина такої ситуації в базових значеннях показників, адже саме в третьому-четвертому кварталі минулого року почалося загальне падіння показників", - відзначив він.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас