Падіння індексів Європи в понеділок - рекордне за місяць


Європейські фондові індекси знижуються в понеділок на побоюваннях надмірності ралі на ринку останнім часом, при цьому падіння основних індикаторів становить 2,6-3,5%.

Значення індексу Dow Jones Stoxx 600 зменшилося з відкриття ринку на 2,4%, це рекордне зниження з 13 травня. З мінімуму 9 березня індикатор злетів на 33%. У цей час коефіцієнт відносини цін акцій компаній, що входять у розрахунки Stoxx 600, до їхніх прибутків становить 25,4, що є максимальним рівнем з березня 2004 року.

"Вартість акцій перемістилася з "надзвичайно дешевою" на нейтральну територію, - уважає заступник голови Credit Suisse Asset Management Боб Паркер. - У частину червня, що залишилася, імовірно, будемо торгуватися в рамках бічного тренда або навіть здамо частину зростання. Є серйозні побоювання, цілком виправдані, щодо деякої кількості обмежень для відновлення зростання економіки в 2010 році".

Негативний вплив на ринокзробили також статистичні дані з європейського ринку праці.

Рівень зайнятості в єврозоні в першому кварталі скоротився на 0,8% порівняно з четвертим кварталом - це максимальне падіння з початку відстеження даних в 1995 році. Показник уперше впав і в річному вирахуванні - на 1,2%.

Котирування акцій найбільшої гірничовидобувної компанії світу BHP Billiton знизилися з відкриття ринку на 2,8%, третьої в даній галузі Rio Tinto Group - на 6,9%. Мідь подешевшала на очікуваннях, що поставки можуть перевершити попит у Китаї.

Вартість паперів Lonmin, третього за розмірами виробника платини у світі, звалилася на 9,8%, оскільки інвестори турбуються, що він не зможе досягти встановлених на цей рік цілей виробництва через закриття заводу в ПАР.

Акції Royal Dutch Shell втратили в ціні 4,2% - найбільш значне зниження більш ніж за два місяці. Ціна нафти опустилася нижче оцінки $70 за барель через підвищення курсу долара США стосовно інших основних світових валют.

Ціна акцій Tomtom опустилася в ході торгів на 5,1%. Найбільший у Європі виробник автомобільних навігаційних систем планує залучити 430 млн євро за рахунок продажу паперів своїм акціонерам і приватного розміщення акцій.

Папери найбільшого в Європі виробника напівпровідників Stmicroelectronics подешевшали на 6,3%. Finmeccanica планує продати свою частку в Stmicroelectronics до кінця поточного року, заявив її головний виконавчий директор Пьєр Франческо Гаргаліні.

Котирування акцій Aif France-klm опустилися на 5,2% після того, як аналітики Citigroup погіршили рекомендації для них до "тримати" з "купувати".

У той же час вартість паперів норвезької машинобудівної компанії Aker Solutions піднялася на 1,5%. Експерти Goldman поліпшили рекомендації для них до "купувати" з "нейтрально".

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Euro Stoxx 50 до 19:30 знизився на 75,83 пункту (3,02%) - до 2433,39 пункту.

Британський FTSE 100 до 19:35 МСК опустився на 115,94 пункту (2,61%), склавши 4326,01 пункту.

Французький індекс CAC 40 до цього часу втратив 106,56 пункту (3,2%) - до 3219,58 пункту.

Німецький DAX з відкриття ринку зменшився на 179,3 пункту (3,54%) і становив 4889,94 пункту.

Усі вісімнадцять основних фондових індексів країн Західної Європи показують зниження в ході торгів 15 червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua