Економісти підвищують прогнози зростання китайської економіки


Економісти підвищують прогнози зростання китайської економіки

Перспективи економічного зростання в Китаї покращилися, навіть із урахуванням фактора падіння виробництва в чорній металургії та в електроенергетиці, повідомляє Bloomberg з посиланням на прогнози економістів.

Третя за розмірами світова економіка зросте цього року на 7,5% у відповідності із середньою оцінкою 14 економістів, опитаних Bloomberg. Для порівняння, у лютому цього року зростання ВВП Китаю очікувався на рівні 7,1%.

Деякі експерти стверджують, що нові ознаки ослаблення економіки не вказують на припинення відновлення, яке ледь почалося, тому що обсяг інвестицій, кредитування і роздрібних продажів продовжують зростати. Це контрастує із прогнозом Credit Suisse Group AG, що повідомили про можливе падіння промислового виробництва цього місяця. Світовий банк також застерігає від "передчасного ентузіазму" щодо перспектив китайської економіки.

"Китайська економіка починає розвертатися. Розумним підходом буде утримання від надмірного оптимізму із цього приводу. Шлях до відновлення не буде дуже легким", - вважає глава гонконгського офісу з операцій із китайськими цінними паперами Jpmorgan Цзин Ульріх.

Згідно із прогнозом економістів, у поточному кварталі ВВП Китаю зросте на 6,8%. У наступному кварталі зростання прискориться до 8%, а в останні 3 місяці 2009 року - до 9%.

На думку експертів, поточна картина показує річне зростання економіки, яке трохи менше офіційної мети уряду КНР в 8%. " Для Китаю це слабкий показник, але зростання китайської економіки триває - на заздрість усьому світу", - відзначив сінгапурський економіст Action Economics Девід Коен.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua