Падіння ВВП США в I кварталі було переглянуто до 5,7% з 6,1%, але виявилося гіршим прогнозу


Падіння ВВП США в I кварталі було переглянуто до 5,7% з 6,1%, але виявилося гіршим прогнозу

Міністерство торгівлі США покращило оцінку зниження ВВП у першому кварталі до 5,7% у річному вираженні з оголошених раніше 6,1%.

Аналітики очікували позитивнішого перегляду - у середньому всього до 5,5%.

Підвищення індексу PCE Core (Personal Consumption Expenditures, Excluding Food & Energy), який уважно відслідковує Федеральна резервна система (ФРС) при оцінці ризиків інфляції, склало минулого кварталу 1,5%. Попередньо оголошений рівень становив 2,2%, експерти очікували його перегляду до 2%.

Останні півроку для економіки країни були найгіршими з 1957-1958 рр., показуючи негативну ситуацію на ринку житла, а також інвестицій і запасів продукції бізнесу. У жовтні-грудні 2008 року зниження економіки склало 6,3%.

Компанії скоротили запаси на $91,4 млрд у річному вираженні, що є рекордним падінням з початку підрахунків у 1947 році. Однак результат виявився кращими за попередньо оголошені зниження на $103,7 млрд. Без урахування цього фактора ВВП США знизився б у першому кварталі всього на 3,4%.

Витрати компаній також знизилися на рекордні 37%. Обсяги житлового будівництва впали на 39% - максимум з 1980 року.

Експерти очікують, що темпи падіння економіки США сповільняться в поточному кварталі.

"Рецесія поступово слабшає, однак дорога до відновлення буде складною, - заявив старший економіст Moody's Economy.com Райан Світ. - Рецесія повинна закінчитися пізніше цього року".

Представлена Мінторгом у п'ятницю інформація є другою публікацією із трьох - остаточні дані про ВВП за перший квартал поточного року будуть оголошені 25 червня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua