Думка: США можуть зіштовхнутися з гіперінфляцією


Думка: США можуть зіштовхнутися з гіперінфляцією

Економіка США може зіштовхнутися з гіперінфляцією, темпи якої будуть близькі до рівня Зімбабве, оскільки Федеральний резерв навряд чи буде поспішати з підвищенням процентних ставок, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на думку відомого інвестора і аналітика Марка Фабера.

Ціни в США можуть зрости майже з тою ж швидкістю, що й у Зімбабве, заявив М.Фабер. Річні темпи інфляції в Зімбабве досягли 231 млн відсотків у липні минулого року, після чого уряд країни поки не публікував більш свіжих даних.

"Я на 100% упевнений, що США захлисне гіперінфляція. Проблема такого великого держборгу, як у США, полягає в тому, що прийде час, коли Федеральному резерву потрібно буде збільшувати процентні ставки, але вони будуть робити це вкрай неохоче, і інфляція прискориться", - стверджує експерт.

Президент Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер заявив минулого тижня, що інфляція в США може досягти 2,5% річних до 2011 р. Раніше представники американського ЦБ прогнозували зростання цін до цього часу в діапазоні від 1,7% до 2%.

"Є побоювання ризику, пов'язаного з інфляцією, через уливання ліквідності в банківську систему, але зараз ця загроза не є безпосередньою, враховуючи невикористовувані виробничі потужності в США", - вважає глава підрозділу економічних прогнозів Action Economics у Сінгапурі Девід Коен.

Action Economics прогнозує зниження цін у США на 0,4% в 2009 році, інфляцію на рівні 1,8% наступного року і 2% - у 2011 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua