Пасхавер: Держава повинна стимулювати активність усіх суб’єктів економіки


Пасхавер: Держава повинна стимулювати активність усіх суб’єктів економіки

З реанімаційних функцій антикризової державної політики акцент повинен бути перенесений на функції стимулювання активності всіх суб’єктів економіки за допомогою ринку і під його контролем. Таку думку висловив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

Експерт вважає, що необхідно стимулювати не виробництво, а попит на вітчизняну продукцію.

"Механізм придумати нескладно. Уявіть собі, що ви кажете: якщо купиш вітчизняний продукт, то на 20% його вартості одержиш чек також на купівлю вітчизняної продукції", - відзначив він.

При цьому Пасхавер переконаний, що стимулювання не повинне бути тривалим.

"Я спробував би на півроку. А потім подивився, що вийде. Якщо виникнуть якісь несприятливі чинники і виробництво не почне розкручуватися - продовжити ще на півроку. Однак не більше", - наголосив він.

Вчений підкреслив, що зараз таке стимулювання вкрай необхідне в руслі тенденції до пожвавлення економіки: "Спад загальмувався, у цілій низці галузей припинився, і уряд має зробити все, щоб цю тенденцію підтримати".

На його думку, в кризовий час доцільніше розпочати з проектів, які швидко окупаються, і, бажано, соціально привабливих.

"Поставте лічильники безплатно всьому населенню. Населення різко знизить витрати на енергетику, стимулюючи її модернізацію, знизяться витрати бюджету на компенсацію неефективних виробничих витрат", - запропонував експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua