Суслов: Близько 1,2 млрд грн резервів українських страховиків "заморожено" у банках


Суслов: Близько 1,2 млрд грн резервів українських страховиків "заморожено" у банках

Близько 1,2 млрд гривень резервів українських страховиків "заморожено" у банках республіки, повідомив голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України Віктор Суслов, виступаючи на міжнародній конференції Всеросійського союзу страховиків у четвер.

За його словами, у низці інших банків також розміщені страхові резерви страховиків, які заявляють, що банки - власники фінансових ресурсів або не повертають їх з депозитів компаніям, або затримують проведення операцій.

За словами Суслова, кошти страховиків заморожені у комерційних банках України, у яких введена тимчасова адміністрація у зв'язку з фінансовими труднощами кредитних інститутів.

При цьому Суслов підкреслив, що труднощі, які в цей час зазнає страховий сектор України, не викликані якимись кризовими явищами чисто галузевого характеру. "Криза, що переживає Україна, носить макроекономічний характер", - сказав Суслов.

Він відзначив, що агентство Moody's 12 травня знизило рейтинг України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті з "В1" до "В2", прогноз рейтингів - "негативний". За останній час, відзначив В.Суслов, девальвація гривні досягла 50%, падіння ВВП у першому кварталі 2009 року в порівнянні з рівнем першого кварталу минулого року досягло 25%. Скорочуються резерви Національного банку України, який намагається вирівняти зовнішньоторговельний платіжний баланс держави.

Суслов додав, що значними темпами збільшується обсяг боргів України. Так, ще недавно державний борг був рівний $15 млрд, він збільшився після одержання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду до $20 млрд.

У першому кварталі поточного року сукупний обсяг зборів страхових компаній України скоротився на 30% у порівнянні з рівнем першого кварталу 2008 року. При цьому навіть збори з обов'язкового страхування відповідальності автовласників знизилися на 3%. В 2009 році, за словами представника регулятора, фахівці готуються пережити нову кризову хвилю, яка може бути викликана падінням операцій на фондовому ринку.

При цьому, як відзначив Суслов, за період до кінця 2008 року страхова галузь України демонструвала значні успіхи. Зусилля з усунення схемного бізнесу зі страхування увінчалися певним успіхом, вважає він. Так, рівень виплат у страхуванні України збільшився з 11,6% в 2003 році до 41% в 2008 році.

Одночасно певних успіхів удалося добитися Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг в сфері контролю над виводом коштів страховиків по каналах перестрахування. У багато разів знизилася частка виведених з перестрахування коштів у компанії-нерезиденти, одночасно рівень передачі на перестрахування договорів на внутрішньому ринку знизився з 50,3% до 33%.

Суслов відзначив тенденцію до збільшення числа страхових компаній, що, на його думку, свідчить про занадто простий механізм виходу страховиків на страховий ринок України. Із цією "легкістю", за словами Суслова, регулятор має намір боротися для того, щоб забезпечити сумлінну роботу компаній і виконання зобов'язань перед клієнтами.

"Для нас, як для регулятора, критерієм номер один в оцінці діяльності компаній у кризовий період стає не просто дотримання балансових показників, установлених у співвідношенні страховиків, але в тому, як компанія виконує зобов'язання перед своїми клієнтами. У цей час цей критерій стає головним у наших підходах", - підкреслив Суслов.

Він повідомив, що в Україні продовжують обговорювати проект створення мегарегулятора, який дозволить тісніше спілкуватися і координувати політику регуляторів усіх сегментів фінансового ринку.

Також, за словами Суслова, розробляється концепція розвитку ринку до 2015 року. "Ми вже сьогодні починаємо думати про те, як будемо жити після кризи", - сказав він.

Суслов відзначив, що політика демпінгу, що проводиться низкою страховиків на ринку, примушує регулятора задуматися про одержання права контролювати рекламу небанківських установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua