ВВП Японії впав за квартал на 15,2% через обвал експорту


ВВП Японії впав за квартал на 15,2% через обвал експорту

Падіння економіки Японії за підсумками першого кварталу досягло 15,2% у річному вираженні, що є максимальним показником як мінімум за останні піввіку, свідчать опубліковані в середу офіційні дані.

Економісти, опитані агентством Bloomberg, у середньому очікували зниження ВВП на 16,1% (по інших опитуваннях консенсус становив 16,5%).

У порівнянні з попереднім, четвертим кварталом зменшення ВВП склало 4%.

Обвал економіки Японії, що переживає найглибшу за післявоєнний період рецесію, відбувся в результаті падіння експорту (26% за останній квартал до попередніх трьох місяців), зниження споживчого попиту (на 1,1%), урізування інвестиційних видатків компаніями (на 10,4%).

Зниження ВВП триває в Японії вже чотири квартал підряд. У цілому за підсумками фінансового року, який завершився 31 березня, зменшення ВВП Японії досягло 3,5%.

У той же час економісти бачать світло наприкінці тунелю і розраховують на початок відновлення економіки вже в поточному кварталі. Держава виділила на стимулювання економіки $150 млрд. З'явилися ознаки відновлення попиту на японські товари за кордоном. В очікуванні цього ринок акцій Японії виріс із початку березня на 32%.

Показники японської економіки, яка особливо сильно орієнтована на експорт, за підсумками кварталу виглядають значно гірше, ніж у Європі і США.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua