Експерт: Темпи інфляції в Україні будуть сповільнюватися


Експерт: Темпи інфляції в Україні будуть сповільнюватися

Темпи інфляції в Україні будуть уповільнюватися і за підсумками року її показник складе 14,7%. Такий прогноз озвучив директор аналітичного департаменту компанії Foyil Securities Агшин Мирзазаде.

"Темпи інфляції надалі будуть уповільнюватися до кінця року, тому що ми не очікуємо відродження роздрібного кредитування або зростання реальних доходів. Крім того, улітку буде мати місце сезонне падіння цін на споживчі товари через зниження активності", - вважає експерт.

Також він вважає, що вітчизняна економіка цього року буде страждати через низький рівень попиту та жорсткі умови кредитування в четвертому кварталі. Падіння ВВП України цього року, за оцінками Мирзазаде, досягне 7,3%.

Говорячи про курс долара, експерт відзначив, що нинішня його стабілізація короткострокова і тиск на вітчизняну валюту зберігається, оскільки Україна цього року повинна виплатити суверенний і корпоративний борг, які становлять близько 20 млрд дол. "Ми вважаємо, що наявність таких об'ємних боргів може привести до стрибків обмінного курсу до 9,0-9,5 грн/дол. у третьому-четвертому кварталі поточного року. При цьому НБУ буде намагатися регулювати обмінний курс за допомогою ринкових інтервенцій за підтримки траншів МВФ, однак ми сумніваємося в здатності НБУ втримати потоковий курс", - прогнозує Мирзазаде.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua