Яременко: Майже 7 місяців банки не кредитують економіку України


Яременко: Майже 7 місяців банки не кредитують економіку України

В Україні немає власних підходів до вирішення проблем в економіці і, зокрема, у банківській сфері. Про це заявив екс-заступник голови НБУ Сергій Яременко.

На його думку, чекаючи наступного траншу кредиту Міжнародного валютного фонду Нацбанк і уряд протягом декількох місяців не приймали рятівних для економіки рішень і виконували лише те, що вимагав від України МВФ.

"Ми не вживали логічних дій, а очікували траншу, після якого нам скажуть, що робити", - відзначив експерт.

Внаслідок цього, на його думку, через непродуманість і відсутність спільних дій Нацбанку та уряду вже майже 7 місяців банки не кредитують економіку. "Зупиняються ті галузі, які вимагають "довгих" грошей, а в умовах кризи це неминуче. І ми бачимо, що у всіх країнах ставка рефінансування і доступ до грошей полегшують діяльність банкам і уряду", - сказав він.

У той же час, як відзначив Яременко, українські підприємства не мають змоги залучати гроші на тривалі строки, оскільки банки майже не видають кредити або встановлюють завищені процентні ставки по них. Експерт вважає, що Україна повинна слідувати прикладу інших країн і взяти курс на підтримку національного виробника шляхом популяризації українських товарів.

"У такий спосіб буде завантаження підприємств на повну потужність без імпорту. Це харчування, легка промисловість, транспорт і зв'язок. Саме в ці галузі треба було не обмежувати уливання кредитних коштів, щоб вони не обмежували свою продукцію", - вважає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua