Міноборони виводить десятки мільйонів з бюджету, купуючи паливо за завищеними цінами


Міноборони виводить десятки мільйонів з бюджету, купуючи паливо за завищеними цінами

Договори про закупівлю нафтопродуктів для потреб армії, укладені Міністерством оборони України в 2008 році, передбачають закупівлю палива за цінами на третину вищими від роздрібних. За підрахунками Головного контрольно-ревізійного управління України, загальну суму завищено на 54,3 мільйона гривень.

Йдеться про три укладені Міноборони договори № 246/1/08/4, № 246/1/08/5, № 246/1/08/6 від 31 березня 2008 року і договір № 246/1/08/7 від 24 квітня 2008 року. Постачальниками палива для військових за завищеними цінами стали ТОВ "Інтертрейд Ойл", ТОВ "Фінанс менеджмент", ТОВ "Гепард" і ТОВ "Торговий дім "Словянськая група".

Так, у ТОВ "Гепард" Міноборони купило бензин А76 за ціною 6,40 гривень, тоді як у роздрібі він коштував 4,78 гривень, бензин А95 і дизельне паливо - по 7,15 при роздрібній вартості 5,30.

За наявності достатньої кількості підприємств, що виробляють бензин і дизельне паливо, всі відібрані для співпраці посередники не мають ніякого стосунку до НПЗ. Деякі з цих компаній пов’язані через своїх засновників з фірмами, що надавали послуги з організації харчування солдатів.

У серпні 2008 року матеріали ГоловКРУ щодо неефективності використання коштів при закупівлі Міністерством оборони паливно-мастильних матеріалів витребувала за зверненням віце-прем’єр-міністра Олександра Турчинова Генеральна прокуратура.

У грудні Генпрокуратура відзвітувала: "За висновками фахівців ГоловКРУ, ціни за укладеними Міністерством оборони договорами постачання паливно-мастильних матеріалів завищено на загальну суму 54,3 млн. гривень… Відтак керівництвом оборонного відомства не забезпечено виконання вимог ст. 7 Бюджетного кодексу України стосовно ефективного використання бюджетних коштів".

Однак в цьому ж листі на ім’я віце-прем’єра генпрокурор Олександр Медведько вказав, що "в акті перевірки не наведено фактів спричинення шкоди (збитків) державі унаслідок дій службових осіб Міністерства оборони України" і "отже, підстав для прийняття рішення у порядку ст. 97 КПК України щодо порушення кримінальної справи не вбачається".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua