Мінфін розглядає можливість збільшення дохідності КЗ


Мінфін розглядає можливість збільшення дохідності КЗ

Міністерство фінансів України вивчає можливості підвищення привабливості казначейських зобов'язань (КЗ) після того, як президент оскаржив у Конституційному суді можливість купувати ці нові інструменти анонімно і не декларувати по них доходи, повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

"Ми прийняли політично принципове рішення (про анонімний продаж і відсутність декларування доходів), але одержали зворотну реакцію. Тепер будемо уточнювати прибутковість", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Уманський відзначив, що Мінфін усвідомлює слабку привабливість запропонованої по КЗ номінальної прибутковості 8% річних без зазначених умов продажу.

За його словами, 7 травня це питання обговорювалося на спеціальній нараді в міністерстві із залученням фахівців Ощадбанку та інших експертів.

В. о. міністра висловив думку, що більш адекватною ринковим умовам була б прибутковість по КЗ на рівні близько 16% річних. Він додав, що розглядається також можливість прив'язати ставку по цих інструментах до вартості золота або валюти. В останньому випадку, відзначив він, прибутковість 8% річних уже може бути цікавою фізичним особам і забезпечити попит на КЗ.

Як повідомлялося, уряд у середині квітня вирішив випустити 12-місячні державні КЗ на суму 500 млн грн для населення з метою вилучення надлишкової ліквідності. Купонний дохід по облігаціях номіналом 500 грн у документарній формі заплановано на рівні 10 грн, що відповідає ставці прибутковості 8% річних.

Можливість анонімної покупки і відсутності вимоги про декларування одержуваного по КЗ доходу, на думку Мінфіну, дозволила б використовувати новий інструмент для легалізації доходів і підвищити попит на нього. Однак глава держави Віктор Ющенко вважає таку норму неконституційною, тому призупинив у цій частині дію постанови уряду та оскаржив її в Конституційному суді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua