Українські банки, виявляється, давали кредити у швейцарських франках


Українські банки, виявляється, давали кредити у швейцарських франках

На спеціальному аукціоні, який відбувся вчора, Національний банк України продав 1,057 млн. швейцарських франків за курсом 6,92 грн./швейцарський франк.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

Згідно з інформацією Нацбанку, валюта реалізовувалася для задоволення потреб клієнтів банків - фізичних осіб-резидентів, а також фізичних осіб-резидентів - суб'єктів підприємницької діяльності (малий бізнес), для погашення заборгованості за кредитами, отриманими в іноземній валюті.

В аукціоні взяли участь 4 банки: АКІБ "УкрСиббанк", ВАТ "Універсал Банк", АКБ "Укрсоцбанк", ВАТ "Укрексімбанк".

Як повідомляв УНІАН, з 27 лютого ц.р. нацбанк почав проводити цільові валютні аукціони для задоволення потреб позичальників - фізичних осіб з метою погашення ними заборгованості за кредитами, отриманими у валюті.

Банки повинні забезпечити продаж клієнтам іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні Національного банку України, за курсом, який не може перевищувати курс аукціону плюс 0,2% від суми покупки на сплату пенсійного збору.

У випадку проведення операцій з погашення заборгованості клієнтів за кредитами через поточні рахунки, відкриття поточних рахунків клієнтам і проведення розрахункових операцій для забезпечення процедури погашення заборгованості клієнтів по кредитних договорах за рахунок іноземної валюти, купленої на валютному аукціоні, здійснюється винятково на безкоштовній основі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua