Україна - квітневий рекордсмен зростання серед країн, що розвиваються


Україна - квітневий рекордсмен зростання серед країн, що розвиваються

У квітні 2009 року ринки країн, що розвиваються, продемонстрували рекордні показники зростання, при тому найкращі результати – в України, про це повідомив голова аналітичного відділу КУА Бонум Груп Олександр Дмитрієв.

Сумарний обсяг розміщення облігацій емітентами групи країн виявився максимальним за останні 10 місяців, а глобальний індикатор ринків, що розвиваються, MSCI Emerging Market Index і зовсім досяг 20-річного місячного рекорду. Популярність нових облігаційних позик за наявності маси паперів на вторинному ринку надає право стверджувати, що дане зростання не спекулятивне. Схоже, інвестори дійсно повірили в emerging markets, які незабаром чекає поновлення "дощу інвестицій".

Динаміка ринків, що розвиваються, за останній місяць дійсно вражає. За допомогою облігаційних позик емітенти з emergin markets зібрали 22,6 млрд дол. США, що стало максимальним показником із червня 2008 р. Індекс MSCI Emerging Market Index додав 17%, чого не було раніше із квітня 1989 р. Примітно, що лідером підйому став український ринок, що показав майже 50% зростання (індекс ПФТС виріс із 227,3 пунктів 31 березня до 339,9 30 квітня 2009 р.).

Синхронне зростання ринків акцій і облігацій дає підстави говорити про реальний розворот біржового тренда. Твердження про спекулятивний характер даного підйому слабко обґрунтовані. Популярність нових облігаційних розміщень і попит серед інвесторів саме на такі папери (за наявності маси недорогих пропозицій на вторинному ринку, якими спекулювати набагато простіше) повністю нівелюють песимістичні тези.

Таким чином, ми вважаємо, що відновлення ринків дійсно є не варіантом спекулятивного "перепочинку", а відображає реальний довгочасний інтерес інвесторів. На користь цього говорить і те, що найбільший попит спостерігається не просто на ліквідні, а саме на "високоякісні" активи, що навіть зараз приносять прибуток. Так, бразильська JBS SA, провідний світовий виробник яловичини, надавши інвесторам свої боргові папери під 12% (удвічі вище від попередніх емісій) змогла заручитися їхньою підтримкою.

Відродження біржового інтересу до довгочасних реальних вкладень повернуло діалог між інвесторами і великими компаніями. Про плани облігаційних розміщень заявило кілька відомих корпорацій. Так, найбільший сталеливарник світу ArcelorMittal запланував випустити 5-річні конвертовані облігації на 500 млн дол. США. Російський телекомунікаційний гігант ВАТ МТС 22 травня 2009 р. збирається розмістити облігації серії 04 на 15 млрд рублів терміном погашення 5 років.

Говорити про великі розміщення українських лідируючих компаній поки що рано. Досить імовірно, що тенденція незабаром проявиться і на нашім ринку. Однак, цього разу інвестори врахують свої помилки 3-річної давнини. "Золотий дощ" інвестування проллється тільки на стабільні підприємства, що виробляють реальний продукт. Компанії ж, що тимчасово знімають вершки з перегрітого ринку, схоже, чекає забуття.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua