Fitch: У I кв. 2009 р. зберігався високий рівень негативних рейтингових дій відносно банків


Fitch: У I кв. 2009 р. зберігався високий рівень негативних рейтингових дій відносно банків

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings відзначає, що в I кварталі 2009 р. рівень негативних рейтингових дій залишався високим, але нижче за піковий рівень в IV кварталі 2008 р.

Не зважаючи на вірогідне збереження негативного тренду в рейтингових діях, відзначається такий пом'якшувальний чинник, як думка Fitch про підтримку банківського сектору з боку держави. Рівні підтримки довгострокових рейтингів дефолту емітента (РДЕ) залишаються відносно високими в багатьох країнах з розвиненою економікою, а, значить, обмежують пониження довгострокових РДЕ.

В оприлюдненому спеціальному звіті Fitch відзначає, що в I кварталі 2009 р. агентство провело 188 негативних рейтингових дій порівняно з 266 в IV кварталі 2008 р. За I квартал 2009 р. позитивних рейтингових дій на ринках, що розвиваються, проведено не було, тоді як на розвинених ринках Fitch провело невелика кількість позитивних рейтингових дій. Хоча кількість поміщень рейтингів під спостереження до списку Rating Watch "негативний" і змін прогнозу по рейтингах на "негативний" було менше, ніж у IV кварталі 2008 р., кількість понижень рейтингів у I кварталі 2009 р. дещо збільшилися, до 109 в порівнянні з 105 в IV кварталі 2008 р. При цьому в I кварталі 2009 р. було проведено лише вісім підвищень рейтингів (у IV кварталі 2008 р. - шість).

Крім того, наголошується, що висока частка негативних прогнозів по довгострокових РДЕ банків в світі в I кварталі 2009 р. З кінця II кварталу 2008 р. кількість прогнозів "негативних" в світі в цілому перевищили кількість "позитивних". Відношення "негативних" прогнозів до "позитивних" в глобальному масштабі істотно збільшилося: з -9,6 на кінець IV кварталу 2008 р. до -16,2 на кінець I кварталу 2009 р. До кінця I кварталу 2009 р. цей показник складав -11,3 на розвинених ринках (на кінець IV кв. 2008 р.: -6,2) і -24,0 на ринках, що розвиваються (кінець IV кварталу 2008 р. -15,0). При цьому зберігаються істотні відмінності між регіонами як на розвинених, так і на ринках, що розвиваються. На розвинених ринках цей показник варіювався від -3,7 у країнах з розвиненою економікою на Американському континенті до -25,0, у європейських країнах з розвиненою економікою. На ринках, що розвиваються, на кінець I кварталу 2009 р. даний показник варіювався від -2,4 у країнах з економікою, що розвивається, на Американському континенті до -75,0 у європейських країнах з економікою, що розвивається. Відсоток банківських рейтингів Fitch зі "стабільним" прогнозом в світі продовжував помірно знижуватися. В той же час на кінець I кварталу 2009 р. прогноз по більшості рейтингів (66,1%) був "стабільним".

У повідомленні Fitch наголошується, що істотний економічний тиск триває, особливо на деяких ринках, що розвиваються, хоча кризова ситуація, що послідувала за банкрутством Lehman Brothers 15 вересня 2008 р., спала. Це частково пояснюється підтримкою ліквідності і капіталу з боку урядів і придбанням слабкіших банків сильнішими. На додаток до готовності давати підтримку банківському сектору останнім часом вся більше уваги приділяється здатності держав продовжувати підтримувати свої банківські системи. Fitch прогнозує істотний спад в багатьох розвинених економіках в 2009 р. Fitch також прогнозує зниження світового ВВП на 2,7% у вказаному році, хоча в країнах БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай) очікується продовження зростання на рівні 3,2%. Що стосується інших ринків, які розвиваються, все більше уваги приділяється банківській діяльності в Східній Європі, низка східно-європейських країн отримали допомогу від МВФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua