171
Обсяги торгів у ПФТС зростають
— Фондовий ринок
Індекс ПФТС, як і очікувалося, у середу впав на 2,68% (8,43 пункту),- до оцінки 305,84 індексного пункту
За словами трейдера інвестиційної компанії Concorde Capital Андрія Супранока, незважаючи на те, що технічні угоди як і раніше становлять істотну частину від загального обсягу торгів на ПФТС, обсяг реальних угод збільшився більш ніж удвічі. "Якщо раніше в середньому він був на рівні 2 млн. грн., то зараз становить близько 5 млн. грн.",- відзначив пан Супранок. На його думку, поновленню активності торгів сприяє загальне пожвавлення на всіх світових майданчиках і можливості арбітражу в торгах на ПФТС і "Українській біржі". "При цьому гравці активно спекулюють, устигаючи фіксувати прибуток, чим багато в чому пояснюється падіння індексу ПФТС на торгах у середу",- уважає експерт.
Серед blue chips виросли акції Сумського НВО ім. Фрунзе - на 9,52%, Єнакієвського метзавода - на 8,68%, Полтавського ГЗК - на 1,79%, "Центренерго" - на 1,56%, "Райффайзен Банку Аваль" - на 1,46%, "Донбасенерго" - на 0,86%, Алчевського меткомбіната - на 0,68%.
Подешевшали акції ММК ім. Ілліча - на 20%, Крюківського вагонзавода - на 17%, Маріупольського заводу важкого машинобудування - на 7,88%, "Дніпроенерго" - на 4,76%, "Укртелекома" - на 2,45%, "Західенерго" - на 2,22%, "Азовсталі" - на 2,18%, Авдієвського коксохімзавода - на 0,96%.
У другому і третьому ешелонах виросли папери шахти "Комсомолець Донбаса" - на 280,95%, шахти "Червоноармійська-Західна №1" - на 9,25%. Подешевшали папери Запорізького абразивного комбінату - на 25,13%, Луаза - на 6,67%, Ясиноватського коксохімзавода - на 6,25%, банку "Південний" - на 1,73%.
"Третій день поспіль спостерігається зниження активності на торгах єврооблігаціями. Багато в чому це пояснюється стурбованістю інвесторів нестабільністю в банківській системі сусіднього Казахстану,- відзначає Андрій Супранок.- Зазвичай, якщо інвестор приходить на ринки, що розвиваються, то інвестує в активи декількох країн, розглядаючи ці ринки як групу".
Незважаючи на це, ціни зростають і на папери з високим рівнем ризику, до яких відносяться єврооблігації ПУМБ і "Миронівського хлібопродукту", тому найближчим часом можна чекати корекції цін на єврооблігації.
Ольга Галицька
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною