Можливе скорочення ОПЕК квот на видобуток буде залежати від економічної ситуації


Можливе скорочення ОПЕК квот на видобуток буде залежати від економічної ситуації

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на зустрічі в травні буде керуватися економічною ситуацією, вирішуючи питання про скорочення квот на видобуток, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на заяву представника Ірану в картелі Мохаммада Алі Хатібі.

"ОПЕК хоче діяти поступово, а не використовувати шокову терапію", - сказав іранський представник, коментуючи рішення організації не знижувати квоти в березні. "Наступне можливе скорочення буде залежати від економічної ситуації", - додав він.

Під час останнього засідання, що пройшов у березні у Відні, ОПЕК залишила квоти на видобуток нафти без змін до травня. Відповідно до заключного комюніке конференції, країни ОПЕК строго дотримуються грудневого рішення - скоротити видобуток з 1 січня 2009 року на 4,2 млн барелів на добу (б/д) у порівнянні з реальним рівнем видобутку у вересні, який становив 29,045 млн б/д.

Таким чином, сумарний обсяг видобутку нафти країнами, що входять у картель і на частку яких припадає близько 40% від загальносвітового виробництва "чорного золота", збережено на рівні 24,8 млн б/д.

Країнам, що входять в ОПЕК, необхідно скоротити видобуток ще на 800 тис. б/д, щоб повністю виконати прийняте в грудні рішення.

Наступне засідання картелю планується провести 28 травня 2009 року у Відні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua