Нацбанк Казахстану зберігає ставку рефінансування з 1 квітня на рівні 9,5%


Нацбанк Казахстану зберігає ставку рефінансування з 1 квітня на рівні 9,5%

Національний банк Казахстану з 1 квітня 2009 року зберігає ставку рефінансування на колишньому рівні - 9,5% річних, говориться в повідомленні Нацбанку.

"З метою зниження негативних девальваційних та інфляційних очікувань, що зберігаються в цей час на ринку, найбільш доцільним є збереження офіційної ставки рефінансування на колишньому рівні - 9,5%. При цьому її рівень буде залишатися позитивним у реальному вираженні (буде вищим від показника інфляції - ІФ)", - відзначається в повідомленні.

Нацбанк також відзначає, що інфляційний ефект від девальвації тенге, проведеної 4 лютого 2009 року, виявився незначним. Так, інфляція прискорилася з 0,3% у січні 2009 року до 0,8% за підсумками лютого 2009 року. У лютому 2009 року річний рівень інфляції склав 8,7%.

"При цьому в умовах відсутності значимих фундаментальних факторів інфляції (уповільнення економічного зростання, обмежений споживчий попит, зниження темпів зростання грошових доходів населення) інфляція буде перебувати в контрольованих межах, а її річний рівень протягом 2009 року не буде перевищувати 9,5%", - говориться в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, Національний банк Казахстану з 5 лютого знизив ставку рефінансування з 10% до 9,5%.

Ставка рефінансування на рівні 10% набула чинності з 1 січня.

Для посилення регулюючих властивостей ставки рефінансування Нацбанк республіки в 2005 році впровадив у практику її періодичний (щоквартальний) перегляд. Нова ставка рефінансування може вводитися з будь-якої дати, визначеної Нацбанком.

Міністерство економіки і бюджетного планування республіки на цьому тижні підвищило прогноз інфляції на 2009 рік. Відповідно до уточненого прогнозу соціально-економічного розвитку та бюджетних параметрів країни на 2009-2013 роки і поправки в республіканський бюджет 2009-2011 років, інфляція в Казахстані в 2009 році складе 11%. Раніше Мінекономіки прогнозувало інфляцію цього року в розмірі 9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua