АУБ: Примусове переведення всіх бюджетних розрахунків у держбанки несе суттєві ризики для банківської системи


АУБ: Примусове переведення всіх бюджетних розрахунків у держбанки несе суттєві ризики для банківської системи

Примусове переведення усіх платежів за рахунок коштів державного бюджету і соціальних фондів у державні банки несе істотні ризики для банківської системи країни, вважають в Асоціації українських банків (АУБ).

Згідно із прес-релізом АУБ, українські міністерства вже вимагають від підлеглих структур перевести розрахунки тільки в держбанки, посилаючись на доручення уряду №53 від 2 березня.

Крім того, за даними АУБ, активно обговорюється підготовка урядового рішення про примусове переведення усіх держпідприємств і виплат з бюджету громадянам лише в держбанки: передбачається, що порядок розрахунків через держбанки буде застосовуватися і до недержавних суб'єктів ведення господарства, оплата товарів і послуг яких здійснюється за рахунок коштів держбюджету.

Згідно із прес-релізом, президент АУБ Олександр Сугоняко направив листа президентові і прем'єр-міністрові України, у яких попросив керівництво країни не допустити прийняття постанови про обслуговування держпідприємств винятково в держбанках, а також про перехід на здійснення всіх видів соціальних виплат за рахунок держбюджету тільки через ці банки. За оцінкою АУБ, такі дії уряду суперечать Конституції і законодавству України.

"Турбуючись про безпеку державних коштів, уряд своїми діями фактично висловлює недовіру до всієї банківської системи, що приведе до нового витка паніки громадян, а тепер ще й підприємств... Платою за це буде не менше 50% ВВП", - говориться в прес-релізі.

За оцінкою асоціації, рішення щодо одномоментного переведення в держбанки коштів держпідприємств і всіх платежів, які здійснюються за рахунок держбюджету, приведе до розбалансування активів і пасивів банків, що в умовах підвищеного відтоку депозитів веде до втрати ліквідності і банкрутства кредитно-фінансових установ.

Крім того, АУБ виступає за створення механізму превентивного визначення банків з високим рівнем загрози неплатоспроможності, а також за прискорення вирішення питань рекапіталізації банків, які звернулися за державною підтримкою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:АУБ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua