Нацбанк Білорусії заборонив довгострокове повернення нових субординованих кредитів


Нацбанк Білорусії заборонив довгострокове повернення нових субординованих кредитів

Національний банк Білорусії (НББ) заборонив дострокове повернення нових субординованих кредитів, що залучаються банками і включаються ними до складу власного капіталу, повідомили агентство "Інтерфакс-Захід" у головному управлінні банківського нагляду НББ із посиланням на постанову правління НББ, яка набуває чинності з 1 квітня 2009 року.

Практично ця вимога реалізується через заборону на наявність умови про можливість дострокового повернення цих коштів у договорах і додугодах на залучення субординованих кредитів, що укладаються після 1 квітня 2009 року.

Ця норма не поширюється на субординовані кредити (позики), залучені до 1 квітня 2009 року і по яких до цієї дати отримана згода НББ про включення їх у розрахунки власного капіталу. При внесенні змін і доповнень у чинні договори після 1 квітня, субординовані кредити (позики) можуть бути включені в розрахунки власного капіталу банку тільки за умови виключення з них пункту про дострокове повернення коштів.

У постанові НББ також посилюються підходи до оцінки ризиків банківської діяльності.

Крім того, НББ увів вимогу про надання йому інформації про факти реалізації операційного ризику (операційні інциденти), наприклад, у випадку несвоєчасного проведення платежу, що спричинив виплату банком пені.

За узгодженням із НББ банки зможуть застосовувати стандартизований підхід при розрахунках величини операційного ризику, що дозволяє врахувати специфіку діяльності банку та одержати більш точну оцінку величини операційного ризику. При використанні стандартизованого підходу вся діяльність банку повинна бути класифікована по восьми напрямках діяльності - бізнес-лініях. Перелік бізнес-ліній визначений відповідно до рекомендацій Базельського комітету.

У документі також установлений уніфікований порядок обліку формованих банками спеціальних резервів на покриття можливих збитків по активах і операціях, не відбитих у балансі.

НББ раніше вже вжив низку заходів, спрямованих на посилення нагляду за банками.

Так, з початку цього року НББ увів необхідність створення банками резервів по активах I групи ризику, які вважаються найбільш надійними. Також з 1 січня 2009 року банки надають у кредитне бюро НББ відомості про всі кредити, незалежно від їх розміру.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня цього року НББ в 2,5 рази - до еквівалента 25 млн євро - підвищив вимоги до мінімального розміру власного капіталу банків, що залучають кошти населення. Для банків, що не виконали цю вимогу, обсяг залучених коштів населення обмежений фактичним розміром власного капіталу. Таким банкам надана можливість збільшення власного капіталу до 25 млн євро до 1 січня 2010 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua