Євросоюз критикують за валютну політику під час кризи


Євросоюз критикують за валютну політику під час кризи

Жак Делор, що очолював Єврокомісію з 1985 по 1995 роки та вважається "батьком-засновником" європейського монетарного союзу і спільного внутрішнього ринку, критично оцінює заходи ЄС у боротьбі із глобальною фінансовою кризою та побоюється скочування членів цієї регіональної організації до протекціонізму, результатом чого стане підрив спільного ринку.

Серед 16 країн-членів Євросоюзу, що входять у зону євро, Делор очікує "посилення тиску сильного на слабкого з метою зобов'язати проводити кращу політику або вийти зі складу монетарного союзу". На цей момент необхідний рівень відносин між країнами єврозони не досягнуто, заявив він електронній газеті Euobserver.

Тим часом, Центральний банк постраждалої від світової кризи Ісландії вперше за півроку змінив облікову ставку, знизивши її на 1 процентний пункт - до 17%, говориться в поширеній в четвер заяві банку.

На початку березня Національне статистичне бюро країни повідомило про те, що Ісландія, що перебуває на грані банкрутства, офіційно вступила в стадію технічної рецесії. У жовтні - грудні 2008 року ВВП країни скоротився на 0,9%, у попередньому кварталі - на 3,4%.

Уряд Ісландії у зв'язку із кризовою ситуацією в економіці попросив допомогу у МВФ, який у листопаді виділив країні 2,1 мільярда доларів. Крім того, кредит на 2,5 мільярди доларів Ісландії надали Фінляндія, Швеція, Норвегія і Данія.

Влада Великобританії заявила в четвер про рекордний річний бюджетний дефіцит за весь час після початку розрахунків порівнянних даних в 1993 році. За фінансовий рік, що закінчився у лютому 2009 року, запозичення державного сектору (чиста заборгованість держави) склали 8,991 мільярда фунтів стерлінгів (майже 13 мільярдів доларів), що більш ніж в 8 разів гірше від показника рік тому.

За даними італійського статистичного відомства Istat, зовнішньоторговельний дефіцит цієї країни помітно скоротився в січні 2009 року - до 3,585 мільярда євро в порівнянні з 4,105 мільярда євро роком раніше, однак це відбулося на тлі найбільшого з 1986 року спаду зовнішньої торгівлі (експорту на 25,8%, а імпорту - на 24,1%).

У свою чергу, швейцарська митниця повідомила в четвер про скорочення вдвічі профіциту торговельного балансу країни в лютому 2009 року в порівнянні з лютим 2008 року - до 731 мільйона швейцарських франків (475,7 мільйона євро).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua